Vármegye I.: a dunavarsányi túra következik

Április 19. és 21. között újra pályára...

Vármegye I.: nem sikerült meglepnünk a kupagyőztest

Április 20-án, szombaton délután az elmúlt évi...

Már péntek délután megkezdődik a hétvégi...

Nagy csatában szereztük meg és hoztuk haza a három pontot Kókáról

Március 14-én, szombaton került megrendezésre a Pest megyei II. osztály, Keleti csoport 18. fordulója. Ezen a hétvégén Kókára utazott felnőtt csapatunk és ha már ott volt, meg is szerezte a győzelmet és a vele járó három pontot.

Az elmúlt két nap esőzései után rendkívül rossz talajú, pattogós pálya fogadta a csapatokat. A kezdő sípszó felhangzása után rögtön magunkhoz ragadtuk a kezdeményezést. A labdabirtoklást nézve a mérleg felénk billent. Ennek ellenére a 20. percben Szili Zsolt a kapunkban Kupcsik Tamás lövését hatalmas bravúrral hárította. Aztán nem sokkal rá egy szögletet követően Szalkai passzát Majzik félfordulatból hálóba lőtte. Ezzel 0–1 ide. A félidőre 1–0-s vezetésünk tudatában vonulhattunk.

A második játékrészt álmosan kezdtük, ennek eredményeképpen egy 40 méterről belőtt szabadrúgásból szerencsés góllal egyenlített a hazai gárda. Ezt követően Tóth mester cserélt. Kiss Ádámot a sérülésből felépülő, de még nem száz százalékos Mohácsi Gábor váltotta. A módosítás után felpörgött a játékunk. Ennek eredményeképpen Radovits egyéni akciója után Lakatoshoz ívelte a labdát, aki két méterről védője szorításában az üres kapuba fejelt. Újra nálunk volt az előny (1–2). Továbbra is folyamatos támadás alatt tartottuk a hazai kaput, ahol Szemerei István hálóőr több alkalommal is bravúrral mentett, de a 78. percben egy kapu előtti kavarodást követően Komonyi lövését nem tudta már hárítani. A hajrában csapatunk már elhitte a győzelmet és egy figyelmetlenségből és védelmi hibát kihasználva szépített a Kóka. Ezzel kialakult a 3–2-es végeredmény. A találkozó után elmondható, hogy egy rendkívül motivált és jól játszó Kókát sikerült legyőznünk. Kiemelendő Palkó István, korábbi labdarúgónk remek teljesítménye is, aki rendkívül megnehezítette csatáraink dolgát. Sok sikert kívánunk Istvánnak és a Kóka gárdájának is a bajnokság további részére.

Győzelmünknek és a riválisok pontvesztésének hála (Tápiószele – Dány 1–1; Sülysáp – Tápiógyörgye 0–0) újra átvettük a vezetést a tabellán. Jövő héten az első helyen fogadhatjuk az Ecser csapatát.

Kóka KSK – Nagykáta SE 2–3 (0–1)

Kóka, 100 néző. Vezette: Mészáros K. (Orosz I., Urbán J.)
KÓKA: Szemerei I. – Abonyi A. (Cseh T. 0, 74. p.), Répás R., Palkó I., Tatár M. – Boda L. (Sólyom B. 0, 70. p.), Tatár A., Balog L. (Balog Zs. 0, 80. p.), Kupcsik R. – Bugyi G. (Borsányi Á. 0, 61. p.), Kupcsik T. Játékos-edző: Bugyi Gábor.
NAGYKÁTA: Szili Zs. 6 – Czakó II N. 6, Lovasi B. 6, Majzik B. 6, Balogh I. 6 – Szalkai P. 6 (Czakó G. 0, 84. p.), Kiss Á. 6 (Mohácsi G. 0, 76. p.), Radovits V. 6, Hajdú M. 6 – Lakatos L. B. 6 (Rontó R. 0, 84. p.), Komonyi Gy. 8. Edző: Tóth István.
GÓL: Kupcsik T., Tatár A., ill. Majzik B., Lakatos L. B., Komonyi Gy.
SÁRGA LAP: Palkó I., Tatár M., Tatár A., Borsányi Á., ill. Lovasi B., Lakatos L. B.
TÓTH ISTVÁN: – Egy nagyon motivált ellenféllel találkoztunk, de játékosaimat sem érheti kritika. Úgy gondolom, hogy végig a mi akaratunk érvényesült, vendéglátóink két szerencsés góllal maradtak meccsben. További sok sikert kívánok a Kóka csapatának!