Bravúros győzelmek az FFC otthonában

Vasárnap délelőtt U21-es és U17-es csapatunk a Fenomeno FC vendége volt. A sok eső miatt nagyon csúszós, mély néhol iszapos pálya fogadta a csapatokat, akik küzdöttek is a körülményekkel rendesen.

Első ízben az idősebb korosztályunk lépett pályára. Jól kezdtünk hiszen Kiss Ádám lövése kijött a hazaiak kapusáról és Mázsás értékesítette a lehetőséget. A védelmünkben sok volt a zavar, először még Angalét tudott védeni, de a második lehetőségnél már ő sem tudott segíteni. Mázsás 22 méteres szabadrúgása utat talált a rövid felső sarokba, az előny újra itt, ami egyben a félidei eredmény is maradt.

A második félidőt nem jól kezdtük, hiszen egyenlítettek vendéglátóink. Kiss Ádám viszont újfent gólpasszt adott ki másnak mint Mázsásnak, aki azonban azt hitte harmadszor már nem áll fel ellenfelünk az tévedett. Egy távoli szabadrúgás talált utat Angalét kapujába. A hajrát viszont egyértelműen mi bírtuk jobban. Török rövid felső sarkos bombája, majd Szigedi 2 ziccere révén állította be a klasszikusnak számító végeredményt. Örömünket csak fokozta, hogy U17-eseink is magabiztos sikert arattak.

U21

FFC UPSE U19 – Nagykáta SE 3-6 (1-2)
Budapest, Építők Sporttelep 30 néző. Vezette: Király G. (Vámos T, Horváth B.)
NAGYKÁTA: Angalét M. 5 - Tari O. 6, Szekeres B. 5, Czira B. 6, Dombai G. 6- Török T 8 (Antal Z. 0, 90. p.), Kiss Á. 7, Pető D. 5 (Pap R. 5, 57. p.), Molnár L. 6 (Topp K. 0, 90. p.) - Juhász N. 6 (Szigedi E. 7, 57. p.), Mázsás M. 8 (Rárics N. 0, 88. p.).
Edző: Kiss Krisztián.
GÓL: Paulovits B. (2), Czegezi Z., ill. Mázsás M. (3), Szigedi E. (2), Török T.
SÁRGA LAP: Román Á., Paulovits B., Kercsó B., Czegezi Z., ill. Tari O., Szekeres B., Molnár L., Mázsás M., Rárics N.
KISS KRISZTIÁN: - A nehéz talajon, nem igazán játszottunk látványosan, de mindig akkor tudtunk újítani, amikor igazán nagy szükség volt rá. A végén erővel is jobban bírtuk, ami szép és igen fontos győzelmet eredményezett. Gratulálok csapatomnak.

Folytatódott U17-es csapatunk idegenbeli jó szereplése. Ezúttal a FFC volt az ellenfelünk, amely ellen Nyitrai Roland gyorsan gólt szerzett, majd Kecskés Balázs megduplázta az előnyt, aztán ismét Roland következett. A megnyugtató előny után a 22. percben kissé szigorúan kapusunkat kiállították és az ellenfél tizenegyeshez jutott, amit a frissen beálló Skultéti nem tudott hárítani. Néhány perc múlva kaptunk még egyet, erre Nyitrai válaszolt, de sajnos nem sokáig örülhettünk, mert egy egyéni hibából ismét szépített az ellenfél. A második félidő elején volt néhány perces zavarodottság a védekezésben, de jött Kosztolányi Balázs szabadrúgásgólja, és utána igazi örömfoci következett a mély talajú pályán gólparádéval. A jövő héten hazai pályán folytatjuk a Dunaharaszti ellen, remélhetőleg nem lesz hátrány az édes otthon, mint eddig volt.

U17

FFC UPSE U16 – Nagykáta SE 3-10 (3-5)

NAGYKÁTA: Sajó M. 6-2= 4 - Blága A. 5,(Vadkerti D., 0) Skultéti I 7, Nyámádi 5., Újvári D. 6, (Bodor B. 6) - Molnár K. 6, Kosztolányi B. 7, Tóth K. 7, Schmikl N. 8 - Kecskés B. 7 (Rafael L. 6), Nyitrai R. 9. Edző: Hegedűs József.
GÓL: Nyitrai R. (6), Kosztolányi B. (2), Kecskés B., Skultéti I.

HEGEDŰS JÓZSEF:- Mintegy hetven percet játszottunk emberhátrányban kapusunk kiállítása miatt Le a kalappal mindenki előtt, mert kevesebben is egy kis megingástól eltekintve uralva a mérkőzést gólzáporral győztünk a végére teljesen elfáradó ellenféllel szemben. Szép volt fiúk!