Megye I.: fontos győzelmet arattunk a Dabas II. felett

Szombat délután esős, nyirkos időben került sor a Pest megyei I. osztályú felnőtt labdarúgó-bajnokság 21. fordulójában, a tavasz ténylegesen első hazai meccsére. Ellenfelünk a Dabas II. volt.

A kilátogató nézők igazán remek első 45 percet láthattak. Mi diktáltuk a tempót, de ellenfelünk is felvette a kesztyűt. Igazi helyzet Mányi Domonkos előtt adódott, de a helyzet csak lehetőség maradt. Az első félidőben nem esett gól.

A második játékrészben sokáig csendesen csordogált a mérkőzés, miközben újra rákezdett az eső is. Az utolsó 20 percre azonban sűrűsödtek az események. Előbb Szalkai lövését védte a vendégek kapusa, de a kipattanót Sárközi fejelte be. Ezzel 1–0 ide. Pár perccel később szintén Sárközi volt eredményes ezúttal a rövid sarokba lőtt, mintegy 10 méterről, amivel megszerezte önmaga és csapata második találatát. Arról, hogy az utolsó pillanatig ne nyugodhassunk meg a dabasiak kiválósága, Lázár gondoskodott, hiszen ő szépített két perccel a vége előtt. A maradék pár percben már nem esett gól, így szoros mérkőzésen, de megérdemelten nyertünk a Dabas II. elleni mérkőzésen.

Sok pihenő most sem lesz, hiszen szerdán újabb meccs vár a csapatra, ezúttal a Pest Megyei Kupa 3. fordulójában, Sülysápra látogatunk.

Pest megyei I. osztály

21. forduló

Nagykáta – Dabas II. 2–1 (0–0)

Nagykáta, 100 néző. Vezette: Kéri I. Z. (Ferenczi D., Kovács I. G.)
NAGYKÁTA SE-CORVINUS: Rézsó P. 7 – Dancsa M. 6, Komonyi Gy. 6, Czakó II. N. 6, Urbán R. 6 – Lovasi B. 6, Sztehlik G. 8 (Balogh I. 0, 89. p.), Sárközi Sz. 8 (Kosztolányi B. 0, 88. p.), Mányi Zs. 7 (Lakatos B. 0, 83. p.) – Mányi D. 7, Szalkai P. 6 (Ujvári D. 0, 90. p.). Edző: Tóth Imre.
FC DABAS II.: Németh K. – Danyis A., Lázár T., Farkas R. (Kovacsik R. 72. p.), Gáspár T., Farkas K. (Danyis J. 85. p.), Fehér Á. (Molnár P. 55. p.), Zsolnai R., Kovács R. (Ubornyák J. 79. p.), Fritz B., Varga B. Edző: Kucsák István.
GÓL: Sárközi Sz. (2), ill. Lázár T.
SÁRGA LAP: Varga B.
KISS KRISZTIÁN, a Nagykáta segédedzője: – Nagy iramot diktáltunk a mérkőzésen. Jobb helyzetkihasználással hamarabb eldönthettük volna a három pont sorsát, azonban az igazsághoz az is hozzátartozik, hogy 0–0-nál ellenfelünknek is voltak ígéretes lehetőségei, amiket kihagytak. Összességében megérdemelt győzelmet arattunk.