PMK: győzelem és továbbjutás Sülysápon

Április 4-én, szerda délután került sor a Pest Megyei Kupa 3. fordulójára, amikor is a Sülysápi SE vendégszeretetét élvezhettük. A találkozó 90 perce letelte után magabiztos, 4-1-es nagykátai győzelemnek örülhettünk, ami a legjobb 16 közé kerülést is jelentette.

Az első félidőben nagy helyzet egyik csapat előtt sem adódott, közhellyel élve a küzdelem domborodott ki.

A második játékrészre Tóth Imre edző meglepőt húzott, hiszen Komonyit a csatársorba vezényelte. A húzás annyira bejött a mesternek, hogy a játékos első labdaérintéséből gólt szerzett a második félidő első percében. És ha egy üzlet beindul… pár perc múlva Mányi Domonkos szabadrúgásába Komonyi piszkált bele, így megduplázta előnyünket. Nem sokkal később Sárközit buktatták a büntetőterületen belül, a játékvezető a büntetőpontra mutatott, tizenegyeshez jutottunk. Az ítéletvégrehajtó Rézsó volt, aki nem kegyelmezett. Nagy góljával ugyan szépített a házigazda, de Lakatos révén erre is volt válaszunk. Az utolsó percben még a ’Süly kihagyott egy büntetőt, de az eredmény már nem változott, magabiztosan jutottunk a következő körbe.

Pihenésre most sincs sok ideje felnőtt gárdánknak, hiszen vasárnap egy igazi rangadón lépünk a pályára, amikor is a Pest megyei I. osztály 22. fordulójában Pilisre látogatunk.

Pest Megyei Kupa

3. forduló

Sülysápi SE – Nagykáta SE-Corvinus

Sülysáp, 80 néző. Vezette: Kálé E. (Ferenczi D., Szántó L.)
SÜLYSÁPI SE: Fedeles B. – Acsai B. (Vasadi R. 55. p.), Trabak Z., Simon Á., Dinnyés D., Szever Á. (Béres K. 64. p.), Szűcs B. (Varga L. 46. p.), Simon L., Trabak M., Fedeles M. (Nagy G. 46. p.), Tóth T. Edző: Veres István László.
NAGYKÁTA SE-CORVINUS: Rézsó P. – Lovasi B. (Szalkai P. 65. p.), Czakó II N., Sztehlik G., Balogh I. – Czető D. (Komonyi Gy. 46. p.), Czakó I N., Kosztolányi B., Mányi Zs. (Dancsa M. 46. p.) – Lakatos B., Mányi D. (Sárközi Sz. 55. p.). Edző: Tóth Imre.
GÓL: Nagy G., ill. Komonyi Gy. (2), Rézsó P. (11-esből), Lakatos B.
SÁRGA LAP: Szever Á., Simon L., Varga L., ill. Lovasi B.
JÓK: Komonyi Gy., Rézsó P., Czakó I. N.
TÓTH IMRE: – Az erőviszonyokat tükröző eredmény született.

A 3. forduló további eredményei (vastagon szedve a továbbjutó csapat):

Leányfalu – Vác-Deákvár 3–2; Budakalász – Szentendre 1–1; Dunabogdány – Dunakeszi 1–4; Ecser – Pécel 1–2; Valkó – Veresegyház 0–3; Dány – Aranyszarvas-Tápiószentmárton 5–5; Tápióság – Pilis 0–6; Újhartyán – Felsőpakony 2–1; Taksony – Dabas-Gyón 2–1; Erdőkertes – Kisnémedi 2–2 (büntetőkkel: 6–7); Bag – Gödöllő 1–3; Pomáz – Verőce ?–?; Biatorbágy – Százhalombatta 3–0; Törökbálint – Örkény 3–0. A Törtel – Maglód mérkőzést április 18-án rendezik.