Megye I.: parádés győzelem a Pilis elleni rangadón

Szeptember utolsó szombat délutánján került sor a Pest megyei I. osztály hetedik fordulójának rangadójára, a Nagykáta – Pilis mérkőzésre.

Ideális labdarúgóidőben, szépszámú nézősereg előtt estek egymásnak a csapatok. Jól kezdtünk és nem is kellett sokáig várni első gólunkra sem. A nyolcadik minutumban Horváth révén szereztünk vezetést. Nem vettünk vissza a tempóból, ami nem igazán ízlett vendégeinknek. Egy rajzolnivaló támadás végén Szalkai került ziccerbe, de a fekvő kapusba lőtt. Vendégeink is éledeztek, de szerencsénkre a rövid sarokba tartó távoli átlövésük a kapufán csattant. Az első félidő hajrájában, aztán megdupláztuk előnyünket. Szalkai kotorta a labdát közelről a hálóba. A félidőben így 2–0 ide.

A szünet után megváltozott a játék képe. A Pilis magához ragadta az irányítást. Zsolnai révén gyorsan szépítettek is. Ezután sem álltak le, folytatták az offenzívát. Óriási nyomás nehezedett kapunkra, a parádésan védő Sándor Bence több alkalommal is bravúrral hárított. Mányi Zsombor azonban a legjobb ütemben szerezte meg harmadik gólunkat, amivel eldöntöttük a három pont sorsát. A forduló rangadója rászolgált a címre. Magas színvonalú, remek 90 percet láthatott a publikum.

A folytatásban szintén hazai pályán lépünk pályára, szombaton a Tökölt fogadjuk.

Pest megyei I. osztály

7. forduló

Nagykáta – Pilis 3–1 (2–0)

Nagykáta, 250 néző. Vezette: Fenyvesi Sz. (Albert G., Berendi T.)
NAGYKÁTA SE: Sándor B. 9 – Kosztolányi B. 6, Lovasi B. 8, Komonyi Gy. 8, Dancsa M. 7 – Sárközi Sz. 7 (Czakó N. 0, 85. p.), Domonyi R. 7, - Mányi Zs. 8 (Krajcz M. 0, 90. p.), Mányi D. 8 (Dinnyés D. 0, 92. p.), Horváth L. 7 (Cseh S. 0, 68. p.), - Szalkai P. 7 (Lakatos B. 0, 77. p.). Edző: Tóth Imre.
PILISI LK-LEGENDA SPORT: Bozsik B. – Rása G. (Kovács Z., 85. p.), Tóth Á. (Kelemen T., 82. p.), Nyárasdi Zs., Sárán T., Kiss B., Csikós F. (Fábián D., 59. p.), Zsolnai R., Páles T., Nagy G., Egervári G. Edző: Halgas Tibor.
GÓL: Horváth L., Szalkai P., Mányi Zs., ill. Zsolnai R.
TÓTH IMRE: – Az első félidőben nagyon jól futballoztunk, szemre is tetszetős kombinációkkal több helyzetet is kialakítottunk. A második játékrészben igazolta a Pilis eddigi eredményeit. Az első tíz percben bajban voltunk, azt követően azonban sikerült akaratunkat érvényesíteni.