Megye I.: Komonyi góljával győztük le a Gödöllőt

Október 20-án, szombaton ideális futballidőben került sor a Pest megyei első osztály 10. fordulójának rangadójára, a Nagykáta – Gödöllő összecsapásra.

Egyből nekiestünk vendégeinknek, aminek meglehetősen korán, már a nyolcadik percben meg is lett az eredménye, hiszen ekkor Komonyi lőtt a rövid sarokba. Ezzel 1–0 ide. Továbbra is mi játszottunk mezőnyfölényben, Sárközi álompasszával, Horváth mehetett ziccerben, ám senkitől sem zavartatva a kapu mellé gurított. Ez nagyon megzavart minket, nem igazán találtuk a ritmusunkat. Erőtlenek és indiszponáltak voltunk támadójátékban, de szerencsére a védelmünk stabilan állt a lábán.

A szünet után sem változott sokat a játék képe. A publikum nem ezen a mérkőzésen látta a bajnokság legjobb 90 percét. Vendégeink nem veszélyeztették kapunkat, ellőttünk két alkalommal is ziccer adódott, de Horváth, majd Szalkai is rontott. A hajrában nagy lehetőséget kaptunk. A kitörő Szalkait a büntetőterületen belül buktatták. A jogos tizenegyest maga a sértett értékesíthette volna. Pontosabban csak gurította, a gödöllői kapus Rácz pedig hárított. A hátralévő pár percben változás nem történt, így egy alacsony színvonalú mérkőzésen nagyon fontos három bajnoki pontot szereztünk.

Folytatás jövő héten, amikor is a Dabas-Gyón otthonába látogatunk.

Pest megyei I. osztály

10. forduló

Nagykáta – Gödöllő 1–0 (1–0)

Nagykáta, 150 néző. Vezette: Muhari G. (Bíró R., Ferenczi D.)
NAGYKÁTA SE: Szabó G. 7 – Lovasi B. 6, Ujvári D. 6, Komonyi Gy. 7, Dancsa M. 6 – Domonyi R. 6, Mányi Zs. 6 (Dinnyés D. 0, 87. p.), Sárközi Sz. 5 (Cseh S. 0, 65. p.), Mányi D. 6 – Szalkai P. 5, Horváth L. 5 (Kosztolányi B. 0, 75. p.). Edző: Tóth Imre.
GÖDÖLLŐI SK: Rácz M. – Hevesi M., Dolhai M. (Sárosi S., 69. p.), Nagy B., Milkó D., Maródi Gy., Kiss Sz. (Vass G., 77. p.), Tóth-Ilkó Á., Mudroch M. (Thoma K., 60. p.), Somogyi L. (Méhes P., 60. p.), Hámor Zs. Edző: Nenad Pozder.
GÓL: Komonyi Gy.
SÁRGA LAP: Domonyi R., Mányi Zs., Dancsa M., ill. Hevesi M., Nagy B., Milkó D., Kiss Sz., Tóth-Ilkó Á.
TÓTH IMRE: – A nagyon jó Gödöllő ellen, ezúttal azt a luxust is megengedhettük magunknak, hogy ziccereket és tizenegyest is hibázzunk. A védekezésünk rendben volt, az előre játékunk kíván még némi javulást.