U17, U21: egy-egy győzelem és vereség a nyitányon

Három hónap téli szünet után újból pályára léptek U17-es és U21-es korosztályú játékosaink. Első ellenfelünket, a Csepelt hazai pályán fogadtuk és felemás eredményeket könyvelhettünk el a nyitányon.

Délelőtt 10 órakor először az U17-es korosztályunk lépett pályára. Rosszul kezdtük a mérkőzést, már a második percben egy szabadrúgást követően a megpattanó labda utat talált a kapunkba. A gól megfogta a csapatunkat, sok hibával, kapkodva játszottunk. Húsz perc elteltével kezdett a játék képe a javunkra billenni, ekkor már egyre több ígéretes támadást vezettünk, ami a 32. percben egy szöglet után Vadkerti Viktor révén góllá is érett. A félidő végéig már átvettük a kezdeményezést és többet támadtunk, de újabb találatot ekkor még nem sikerült szerezni.

A második játékrész ugyanúgy kezdődött, mint az első. Sajó Márk hibáját kihasználva a 47. percben ismét előnyt szerzett a vendég gárda. Ezután ráadásul Földvári Bence megsérült, ami mintha feltüzelte volna a fiúkat, egyre több szép támadást vezettünk, ami után Scmikl Norbi beadását Vadkerti Viktor ismét gólra váltotta. Tovább támadtunk, immár a győzelemért, ami végül is egy öngóllal sikerült megszerezni. Kosztolányi Balázs húzott el a jobbszélen, erős, lövésszerű beadásába egy vendég védő rosszul ért hozzá és védhetetlen gólt rúgott a saját kapujába. A hátralévő időben mezőnyjáték folyt, immár gól nélkül. Az edzőpálya jól vizsgázott első bajnoki mérkőzésén.

NB II-es bajnokság, Közép-Keleti csoport, U17-es korosztály

Nagykáta SE – Csepel FC 3–2 (1–1)

Nagykáta, 20 néző. Vezette: Zsiga Gitta (Rózsavölgyi D., Surin S.)
NAGYKÁTA: Sajó M. 5 – Szabó M. 6, Skultéti 6, Bodor B. 5, Molnár K. 6 – Kosztolányi B. 7., Tóth K., 5., Vadkerti V. 8, Schmikl N. 7. – Rafael L. 6., Földvári B. 6 (Rafael Gy. 6 ). Edző: Hegedűs József.
GÓL: Vadkerti V. (2), Király Kolos (öngól).
HEGEDŰS JÓZSEF: – Rosszul kezdtünk, hiszen rögtön hátrányba kerültünk és kellett egy félóra, hogy magunkra találjunk. A mérkőzésen kétszer is menni kellett az eredmény után, de a csapat becsületére válik, hogy végig győzni akart, ami a lelkesedésének köszönhetően sikerült is! Külön öröm, hogy a sok beteget nélkülözve is győzni tudtunk és, hogy a fiatalabbak is jól játszottak. Gratulálok együttesemnek, a sportszerű Csepelnek pedig további sok sikert kívánok a bajnokságban.

Mintegy 70 néző választotta a mérkőzést, a vasárnapi ebéd helyett és örömünkre mintegy 20 szurkoló ellenfelünket is elkísérte. De nem kezdődött jól a találkozó, legalábbis a mi szempontunkból. A 6. percben egy vendég szöglet utáni kavarodásban, Siposról pattant be a labda a kapunkba (0-1). Ezután Molnár fejese még csak a kapufán csattant, de a 14. percben Lakatos egy lepattanó labdát bombázott a rövid felső sarokba 16 méterről (1-1). Pár perc múlva Angalét adott gólpasszt ki másnak, mint Lakatosnak, aki 12 méterről helyezett a hosszú alsó sarokba (2-1). A 35. percben ellenfelünk büntetőt, a szabálytalanságot elkövető Angalét pedig sárgát kapott. Bencze váltotta gólra a 11-est (2-2).

Eseménydús első félidő után, nem különben változatos második következett. Ebből azonban nem jöttünk ki jól. Az 53. percben Angalét az előre vágott csepeli labdát rossz helyre továbbította, amit Pavelcze használt ki és gurított az üresen hagyott kapuba (2-3). Négy perccel később egy szabadrúgásból felívelt labdát Rácz szerencsével jutatott a kapunkba (2-4). Korán sem ért véget még a mérkőzés. Előbb Lakatos ziccerben rossz döntést hozott és mellé lőtt, de a 67. percben a vendég kapus hibáját közelről már értékesítette (3-4). A végén kitámadtunk az egyenlítés érdekében, de ezt Rácz megbüntette és biztossá tette a Csepel győzelmét (3-5). Nézői szempontból szórakoztató mérkőzésen a kevesebb hibát elkövető és szerencsésebb csapat győzött, nekünk pedig egy célunk lehet, mégpedig az, hogy a következő fordulóban szombaton Gyöngyösön javítani tudjunk.

NB II-es bajnokság, Közép-Keleti csoport, U21-es korosztály

Nagykáta SE – Csepel FC SE 3-5 (2-2)

Nagykáta, 70 néző. Vezette: Rózsavölgyi D. (Surin S., Zsiga G.)
NAGYKÁTA: Angalét M. 2 - Tari O. 6, Kármán Cs. 5, Mózes D. 6, Dombai G. 4 - Vörös G. 5 (Szigedi E. 5, 56. p.), Kiss Á. 5, Pap R. 5, Molnár L. 5 - Lakatos B. 7, Pető D. 4. Edző: Kiss Krisztián.
GÓL: Lakatos B. (3), ill. Rácz B. (2), Sipos P., Bencze M., Pavelcze Sz.
SÁRGA LAP: Angalét M., ill. Sipos P.
KISS KRISZTIÁN: - Nézői szempontból biztos vagyok benne, hogy egy változatos, élvezhető mérkőzés volt. Edzői szemmel nézve már nem ilyen derűs a kép. Az a csapat nyert, amelyik jobban használta ki ellenfele hibáit. Az, hogy kapusunk több hibát is elkövetett csak arra fogja őt ösztönözni, hogy jövő héten kijavítsa hibáit. Gratulálok ellenfelünknek, Gyöngyösre győzni megyünk.