Döntetlennel nyitott az U19

Ifjúsági csapatunk is megkezdte a bajnoki szezont. A Pest megyei első osztályú U19-es bajnokság, Keleti csoportjában szerepelünk ebben az évadban, az első fordulóban pedig a Pécelt fogadtuk.

Az első félidőben ugyan nálunk volt többet a labda, de ellenfelünk jól tömörült a kapuja előtt és nem igazán találtuk az ellenszert. Hiába próbálkoztunk átlövésekkel, vagy a széleken a vendég gárda megakadályozta gólszerzési lehetőségeinket. A szünet előtt azonban kihasználtuk ellenfelünk hibáját és Farkas góljával megszereztük a vezetést (1-0).

A folytatásban azonban Manases révén egalizált a Pécel (1-1). Nem volt időnk szomorkodni, mert pár percre rá Schmikl beadása a vendégkapus közreműködésével a hálóba jutott (2-1). Azonban még nem volt vége a gólváltásnak. Újvári nagyot hibázott, mert anélkül passzolt hátra, hogy felnézett volna. Ezt Manases büntette meg és újra egyenlítettek a vendégek (2-2). A végjátékban helyzet itt, helyzet ott, de újabb gól már nem született.

Szezonbeli első mérkőzésünkön, így nem tudtunk győzni, de azt eldönteni, hogy egy pontot szereztünk vagy kettőt buktunk, majd az idő megmutatja. Folytatás jövő vasárnap Felsőpakonyban.

Pest megyei I. osztályú U19-es bajnokság, Keleti csoport
1. forduló

Nagykáta SE – Péceli SSE 2–2 (1–0)

Nagykáta, 30 néző. Vezette: Gyikó T. (Sinkovicz D.)
NAGYKÁTA: Sajó M. 6 - Molnár L. 6, Vadkerti V. 8, Nyámádi B. 6, Újvári D. 4- Gál M. 6, Mózes D. 6, Czető D. 6 (Kosztolányi B. 0, 66. p.), Schmikl N. 5 - Nemes D. 5 (Antal Z. 5, 46. p.) – Molnár K. 0, 80. p.), Farkas K. 5. Edző: Kiss Krisztián.
GÓL: Farkas K., Schmikl N., ill. Manases D. (2).
SÁRGA LAP: Nemes D.
KISS KRISZTIÁN: - Rutintalanságunk miatt nem nyertük meg a mérkőzést. Egész egyszerüen rossz döntéseket hoztunk a döntő szituációkban. Nincs mit szépíteni rajta, ezeket majd kinőjjük. Sok-sok türelem kell, mire az ilyen meccseket meg tudjuk nyerni, de ez egy nagyon hosszú folyamat lesz, amihez kitartás kell és alázat. Gratulálok ellenfelünknek.