Megye I.: fontos pontokat buktunk Turán

Fontos, hat pontos mérkőzésre utazott ra felnőtt együttesünk a „megye-egyes” bajnokság 22. fordulójában. A tét nem volt kevesebb, hogy beérjük-e a Turát és tapadunk a középmezőnyre, vagy egy vereség esetén maradunk a kiesőzónában. Nos, az utóbbival kellett beérnünk.

Kapkodva, idegesen kezdtük a mérkőzést, amin Mohácsi eltiltása, Balogh pedig sérülése miatt nem szerepelhetett. A 0–0-s félidő után a második játékrészben Lakatos harcolt ki egy büntetőt, amit némi hezitálás után Németh vállalt, amit aztán Gedei hárítani tudott. Maradt a 0–0.

A hajrában aztán a kihagyott ziccer megbosszulta magát, Less Krisztián, a hazaiak egyik legjobbja eldöntötte a három pont sorsát a Tura javára. Jövő héten a Gödöllőt fogadjuk, akik ellen igazán fontos lenne a pontok begyűjtése, ellenkező esetben nehéz helyzetbe kerülhetünk.

Pest megyei I. osztály

22. forduló

Tura VSK – Nagykáta SE 1–0 (0–0)

Tura, 150 néző. Vezette: Pánti T.  (Bátori Cs., Kovács I G.)
TURA: Gedei K. – Kurilla A., Székesi Á., Ladányi P., Halmos R. – Czerman M., Thoma K. (Papp T., 66. p.), Less K., Csendom K. (Mákos M. D., 78. p.) – Tóth A., Gyurok T. Edző: Sukaj Zsolt.
NAGYKÁTA: Rézsó P. 6 – Koncz T. 6, Komonyi Gy. 6, Lovasi B. 6, Czakó II N. 7 – Szalkai P. 5 (Draskóczi P. 0, 87. p.), Kiss K. 6, Kiss Á. 5 (Czakó I N. 0, 84. p.), Németh N. 5 – Lakatos L. B. 5 (Turóczi Gy. 0, 70. p.) – Görbe I. 5 (Pető D. 0, 84. p.). Edző: Tóth Imre.
A találkozó 49. percében 0–0-s állásnál Németh Norbert tizenegyesét a turaiak kapusa, Gedei Krisztián hárította.
GÓL: Less K.
SÁRGA LAP: Halmos R., Czerman M., Less K., ill. Kiss K., Görbe I.
TÓTH IMRE: – A tipikusan egy gólos mérkőzésen a kihagyott tizenegyesünk végzetesnek bizonyult. Csatát veszítettünk…