Megvan a főtábla!

Szerda délután a Magyar Kupa Pest Megyei ágának 4. fordulójában léptünk pályára a Maglód együttese ellen. Nagy volt a tét, hiszen a győztes kvalifikálja magát a Magyar Kupa főtáblájára, ahol már igazi nagycsapatokat is lehet ellenfélül kapni.

Ennek megfelelően az első félidőben látványos játék nem alakult ki. Gyűrték egymást a csapatok, de ahogy a közhely mondja, a mezőnyjáték dominált. A kapuk nem is igen forogtak veszélyben. Csapatunk is pontatlanul, körülményesen játszott. A félidőben a hazai szurkolók azt beszélgették, hogy ebben a szezonban a második játékrészben szoktunk eredményesek lenni.

A szünet utáni folytatásban fel is pörgettük a játékot, aminek meg is lett az eredménye. Szalkai gurított a kapus lába között a hálóba a 64. percben, (1-0). Nem álltunk le, megnyugodtunk és támadásaink rendre veszélyt jelentettek a maglódi kapura. Az egész találkozón rengeteget dolgozó Mányi Domonkos alig tíz perc elteltével pedig megduplázta előnyünket egy közeli lövéssel (2-0). A kegyelemdöfést pár perccel a vége előtt Szalkai újabb találata adta a Maglódnak. (3-0).

Újra bebizonyosodott, hogy a ’Kátai szurkolók hozzáértőek, hiszen megint a második játékrészben voltunk eredményesek és nem is egyszer. Győzelmünknek köszönhetően 2014 és 2015 után sorozatban harmadszor harcolta ki felnőtt csapatunk a főtáblán való szereplést.

Azt, hogy ki lesz az ellenfelünk a főtábla első fordulójában péntek délelőtt tudhatjuk meg, ugyanis akkor tarta a a kupa-sorsolást a Magyar Labdarúgó Szövetség kupabizottsága. Annyi biztos, bárkit is kapunk Fortuna jóvoltából ellenfélként, nem fogja magát könnyen adni a Tóth-csapat.

Pest megye 3 csapatot adhat a főtáblára. Rajtunk kívül még a Tura és a Taksony együttesei fogják megyénket képviselni, akiknek ezúton is gratulálunk és további sok sikert kívánunk a további sikeres kupaszerepléshez.