Három góllal vertük a Zsámbokot, Radovits újra a pályán

Nehéz indulás, majd magabiztos győzelem. Talán ezzel a két jelzővel tudnánk jellemezni a hétvégi, Zsámbok elleni ,,megye-kettes” felnőtt bajnoki találkozót, ahol 4-1-es diadalt arattunk.

Rögtön a találkozó elején, a harmadik percben megszereztük a vezetést Balla találatával. Ezt mindenki úgy élte meg, hogy magabiztosan, több góllal fogjuk minden bizonnyal verni ellenfelünket. Nos, csalódnunk kellett.

A kilátogató nézők két ellentétes félidőt láthattak. Az első játékrészben sorra dolgoztuk ki a helyzeteket, de a befejezést rendre elrontottuk, a 42. percig akár 4 góllal is vezethettünk volna, ehhez képest az ellenfél tudott szinte a semmiből kiegyenlíteni. Ezt ráadásul még fokozta, hogy Balla Zoltánnak a 44. percben a játékvezető egy ostoba szabálytalanság után azonnal felmutatta a piros kártyát.

A második 45 percben emberhátrányunk ellenére egy sokkal összeszedettebb, pontosabban játszó 'kátai gárdát láthatott a nagyérdemű. Továbbra is rohamoztunk, de ezúttal már a gólok is összejöttek. Sorrendben Hajdú, Szalkai, majd pedig a születésnapos Czakó Gergely talált be az ellenfél hálójába. Ezzel, végül csak sikerült a több gólos győzelem, amivel talán kijavítottuk a múlt heti tápiógyörgyei kudarcot.

A találkozó másik pozitívuma a győzelmen kívül, hogy ötven napos kényszerpihenő után újra a pályán láthattuk Radovits Viktort, aki hosszú sérülés után tért vissza.

A következő fordulóban Gyömrőre látogatunk, ahol hasonlóan nehéz mérkőzés vár ránk, hiszen nem csak a játékosokkal, hanem a pályával is meg kell küzdenünk majd.

Nagykáta SE – Zsámboki SE 4–1 (1–1)

Nagykáta, 150 néző. Vezette: Németh K. (Boros Z., Harmath P.)
NAGYKÁTA: Lengyel J. 6 – Czakó II N. 7, Szekeres Cs. 7, Balla Z. 5–2=3, Lovasi B. 6 – Czakó I N. 6, Hajdú M. 7, Horváth A. 5 (Czakó G. 0, 78. p.), Lakatos L. B. 5 (Radovits V. 0, 67. p.) – Gacs G. 5 (Kiss Á. 0, 72. p.), Szalkai P. 6. Edző: Tóth István.
GÓL: Balla Z., Hajdú M., Szalkai P., Czakó G.
SÁRGA LAP: Czakó I. N., Gacs G., ill. Kun T., Gál R.
KIÁLLÍTVA: Balla Z. a 44. percben (megrúgta ellenfelét), ill. Szekeres T. (a második sárga lap után).

TÓTH ISTVÁN:– A kiállítás miatt nehézzé tettük a mérkőzést, de az egyéni képességekben mutatkozó különbségek miatt megérdemelt a győzelmünk, úgy érzem, hogy 10 emberrel is uraltuk a mérkőzést. Az ellenfél kapusának külön gratulálok!