U17, U19: három pont a REAC ellen

Szombaton folytatódott az NBIII-as U17-es és U19-es bajnokság. Hazai pályán fogadtuk a REAC korosztályos csapatait.

Szokásosan, először az U17-esek léptek először pályára. Sajnos már a harmadik percben a hálónkban kötött ki a labda egy kipattanó után. A csapatot megfogta a gól jó néhány percig az ellenfél uralta a meccset és Farkas Ricsi bravúrjai kellettek hozzá, hogy meccsben maradjunk. Negyedóra elteltével végre elkezdtünk játszani, ami meghozta az egyenlítést is Csikós révén, majd szereztünk még egy gólt, amit a játékvezető kapustámadás miatt nem adott meg, így a szünetben 1–1 volt az eredmény.

A második játékrészben mi kezdtünk jobban, helyzeteink is voltak, amik azonban kimaradtak és egy felívelt szabadrúgás után egy fejesgóllal a vendégek ismét vezetést szereztek. A gól után rengeteg támadást vezettünk a helyzetek azonban kimaradtak így győzött a REAC, kár érte.

Az U19-es korosztály hasonlóan kezdett a fiatalokhoz. Még el sem kezdődött a találkozó, de már 0–1 volt az állás. Még jó hogy nem a 90. percben kaptuk, amire nem tudtunk volna válaszolni. Erre viszont igen, háromszor is. Bizakodásra adott okot a jó játékunk, illetve a 100% helyzetbe kerülések száma is. Aztán ahogy kezdtük, úgy zártuk az első részt, szépített a REAC, 3–2. A 2. játékrészben 2 gyors Schmikl gól után gondolhattuk, hogy ez sima lesz. Nem lett... Kicsit könnyelműek lettünk,, hamar cseréltünk, s ez inkább minket zavart meg. Igaz, hogy 5 gólt rúgtunk, de a végén izgulnunk kellett.

U17-es korosztályú NB III-as labdarúgó-bajnokság, Középkeleti csoport

Nagykáta – REAC 1–2 (1–1)

Nagykáta, 50 néző. Vezette: Kéri II Z. (Szalai Z. ,Tóth S.)
NAGYKÁTA SE: Farkas R. 7 – Utasi B. 5 (Fodor D. 5.), Halászi Á. 6, Rafael L. 6, Árvai L. 6 – Dudok M. 5, Nagy B. 5 (Hriczu B. 0), Csikós J. 7, Pesti Sz. 5. – Surányi D. 5. (Demecs Sz. 0.), Szalontai M. 5. Edző: Hegedűs József.
GÓL: Csikós J. ill. Dósa K. (2).
HEGEDŰS JÓZSEF: – Az immár szokásos rövidzárlat a meccs elején ismét bejött, amitől hátrányba kerültünk, utána sikerült egyenlíteni és ami után szerintem egy szabályos góltól fosztott meg bennünket a játékvezető, így nem előnnyel mentünk a szünetre. A második félidőben a vendégek kihasználták a védelmi hibánkat, amivel győzni tudtak. Úgy látszik, hogy a hazai pálya nekünk nem előny!

U19-es korosztályú NB III-as labdarúgó-bajnokság, Középkeleti csoport

Nagykáta – REAC 5–4 (3–2)

Nagykáta, 30 néző. Vezette: Szalai Z. (Tóth S., Kéri II Z.)
NAGYKÁTA SE: Szabó G. 6 – Bodor B. 5 (Fehér I., 5), Újvári D. 7, Vadkerti V. 7, Nyámádi B. 7 – Kosztolányi B. 7, Nemes D. 6 – Czető D. 6 (Skultéti I. 5), Juhász Á. 6, Halasi I. 6 Molnár R. – Schmikl N. 8. Edző: Kemecsi László.
SÁRGA LAP: Nemes D.
GÓL: Schmikl N. (4), Juhász Á.
KEMECSI LÁSZLÓ: – Ahhoz képest, hogy 10 mp alatt gólt kaptunk, hamar összeszedtük magunkat, ügyesen és gólra törően játszottunk az első félidőben. Eldönthettük volna végleg megint annyi 100%-os helyzetünk volt. A második játékrészben kicsit "belenyúltam" a csapatba, ennek is köszönhető a szoros eredmény. Ennek ellenére küzdeni tudásból ma sokan jelesre vizsgáztak. Gratulálok a csapatnak!