U17, U19: fontos pontok a Pestszentimre ellen

Április 8-án, szombaton serdülő és ifjúsági alakulatunk hazai pályán lépett pályára a Pestszentimre hasonló korosztályú játékosai ellen. A fiatalabbak döntetlent, míg az idősebbek győzelmet könyvelhettek el a mérkőzések után.

Először az U17-esek léptek pályára. Az első percekben megszerezte a vezetés a vendégcsapat, ami után kapkodva idegesen játszottunk. Negyedóra elteltével sikerült rendezni sorainkat és egy szép támadás után Pesti Szabolcs beadása után Utasi Balázs egyenlített. A félidő hajrájában igazi tűzijátékot rendeztünk a vendégek kapuja előtt, gólt azonban nem sikerült szereznünk.

A második játékrészben vendégtámadásokkal indult, majd egy kontra után ismét Utasi szerzett gólt, amire azonban sajnos a vendégek azonnal válaszoltak, ezzel 2–2. A meccs végén akadt egy kis perpatvar a pályán, aminek a vége egy piros lap lett Utasi Balázsnak, így a jó teljesítményét ezzel sikerült lerontania.

Országos III. osztályú U17-es labdarúgó-bajnokság, Közép-keleti csoport

22. forduló

Nagykáta – Pestszentimre 2–2 (1–1)

Nagykáta, 30 néző. Vezette: Soós K., (Kupecz N., Szalai Z.)
NAGYKÁTA SE: Farkas R. 6 – Árvai L. 6, Halászi Á. 6, Makádi M. 6, Demecs Sz. 6 – Csikós J. 6, Utasi B. 8–2=6, Hriczu B. 6, Rafael L. 6, Fodor D. 6 (Dudok M. 0) – Pesti Sz. 7. Edző: Hegedűs József. GÓL: Utasi B. (2), ill. Fábián E., Szaibey B.
SÁRGA LAP: Makádi M., Csikós J., Demecs Sz.
KIÁLLÍTVA: Utasi B. a 90. percben (földön fekvő ellenfelét megrúgta).
HEGEDŰS JÓZSEF: – A játék képe alapján a döntetlen igazságosnak mondható. Kár volt a felesleges kiállításért.

U19-es korosztályunk nem jó előjelekkel vágott neki a mérkőzésnek a dobogós ellen. Sérültekkel, a felnőttbe feladott játékost nélkülözve, de a visszavágástól fűtve harapósan, teljesen új felállási formában próbáltunk minél jobban szerepelni. Az első percektől kezdve támadólag léptünk fel. Szebbnél szebb akciókkal jutottunk el az ellenfél kapujáig. Már ekkor érződött, hogy ismét több gólos meccset fogunk játszani, hisz futószalagon jöttek a helyzetek. Ezen a mérkőzésen Schmikl Norbert végre megtalálta a góllövő cipőjét, szinte tarthatatlan volt. Minden játékosunk kiemelkedőt nyújtott. Ilyen különbséggel is megérdemelt győzelmet arattunk, de akár gólkülönbséget is javíthattunk volna, viszont súlyos árat fizettünk ezért a győzelemért, nem vagyunk sokan, de így hogy 1 játékos besárgult, 1 emberünket bokaficam miatt le kellett cserélnünk, illetve Fehér Istvánt a mentő vitte el, nagyon nehéz helyzetbe került csapatunk

Országos III. osztályú U19-es labdarúgó-bajnokság, Közép-keleti csoport

22. forduló

Nagykáta – Pestszentimre 5–2 (3–1)

Nagykáta, 30 néző. Vezette: Szalai Z. (Kupecz N., Soós K.)
NAGYKÁTA SE: Szabó G. 7 – Ujvári D. 6, Nyámádi B. 6, Vadkerti V. 6 (Molnár R. 6) – Bodor B. 6, Skultéti I. 7, Czető D. 7 Fehér I. 6 (Gégény Gy. 0) – Halasi I. 6, Schmikl N. 8, Kátai A 6. Edző: Kemecsi László.
GÓL: Schmikl N. (3), Czető D., Skultéti I., ill. Cséka K.
SÁRGA LAP: Fehér I., Halasi I., Skultéti I.
KEMECSI LÁSZLÓ: – Köszönöm mindenkinek, aki ma a pályán tudott lenni fájós lábbal is. Bebizonyították, hogy ezt a korosztályt is komolyan lehet venni. A mai játékunkat látva a dobogós ellen, sajnálom, hogy a tabellán elfoglalt helyünk nem tükrözi hűen az erőnket. Ezúton is mielőbbi gyógyulást kívánok a sérült játékosainknak!