Április 19. és 21. között újra pályára...

Vármegye I.: nem sikerült meglepnünk a kupagyőztest

A Nagykáta Sportegyesület labdarúgó szakosztálya...

Vármegye I.: a tavalyi bronzérmest fogadjuk a Sport utcában

Április 20-án, szombaton délután a dobogó...

Éremeső a 2018/2019-es szezonban – évadértékelő

Az elmúlt hétvégén befejeződtek a Pest megyei labdarúgó-bajnokságok a 2018/2019-es idényben. Az korábban már eldől, hogy U19-es és U16-os korosztályunk bajnoki címet ünnepelhet, ám a végére is maradt izgalom. A záró napon derült fény arra, hogy ugyancsak aranyéremmel zárja az évadot az U14, míg a felnőtt együttes az előkelő harmadikként zárta a „megye-egyet”.

A 2018/2019-es évadnak 9 korosztályos csapattal vágtunk neki. A legkisebbek (U7, U9, U11, U13) az MLSZ OTP Bank Bozsik-program rendezvényein, illetve különböző fesztiválokon és tornákon vettek részt. Lakatos Balázs, Lovasi Balázs, Hegedűs József tanítványai rendre fényes és csillogó érmekkel tértek haza fiatal labdarúgó palántáink. Kiemelt képzés folyik már az ovis korosztályoknál is. Tarr Gergely heti rendszerességgel tart foglalkozásokat, akik közül többen már igazolással is rendelkeznek.

Az U14-es korosztály a szezon elején új edzővel, Sárközi Szabolccsal vágott neki a küzdelmeknek. Az elsődleges cél az volt, hogy a fiatalok felkészüljenek a következő évad országos nagypályás bajnokság küzdelmeire. Ezen felül ráadásul a Sárközi csapat egész szezonban kiegyensúlyozott teljesítményt nyújtva, fej-fej mellett haladva a Sülysáppal, végül aranyéremnek örülhetett. A csapatra még vár egy feladat, június 15-én, hazai környezetben kerül megrendezésre a Pest megyei U14-es Bajnokok Tornája.

Az U16-os csapat az elmúlt szezonban az országos II. osztály, Közép-keleti csoport U14-es korosztályában versengett. Ott az előkelő második helyen zártak a fiúk. Sajnos a 2018/2019-es kiírásban nem sikerült az országos bajnokságba nevezni a gyerekeket, ezért a megyében az egy évvel idősebbek között méretettek meg. Nos, kétség sem fért hozzá, hogy ki fog magaslani a csapat, hozták a „kötelezőt” ők is bajnoki aranyat szereztek. A bajnoki címmel jogot szereztek a srácok, hogy részt vegyenek a Pest megyei Bajnokok Tornáján, ahol a másik megyei bajnokkal, a Gyömrővel mérhették össze erejüket. A fiúk magabiztos, 8–0-s győzelemmel nyerték el a bajnokok bajnoka trófeáját.

Sajnos nem sikerült az U19-es csapatot sem elindítani az országos bajnokságban, ezért a megyei kiírásba indulta gárda. Mondhatni pazar évadot produkált Györe László és csapata. A fiúk maximális pontszámot begyűjtve, száz százalékos teljesítményt nyújtva (a régióban egyedülálló ez a teljesítmény) már bő egy hónappal a szezon vége előtt bajnoki címet ünnepelhettek. Azonban még nekik sincs pihenő, hiszen most vasárnap hazai környezetben lépnek pályára a Bajnokok Tornáján.

A felnőtt csapat az elmúlt évadban a negyedik helyen zárta a „megye-egyes” bajnokságot. Tóth Imre és fiatal csapata mindenképpen szerette volna felülmúlni ezt az eredményt. Nos, sikerült! Egy elképesztő őszi szezont produkált a csapat, a félidőben a második helyen fordultunk, a tavasz már kicsit döcögősebbre sikeredett. Azonban a végére csak sikerült az érmet bezsebelnünk, igaz ha egy picit szerencsésebbek vagyunk az ezüst is meglehetett volna. De ne legyünk telhetetlenek! Most nyári szünet, hamarosan megkezdődik a felkészülés az új évadra!

Több éves szünet után újra női csapattal büszkélkedhet sportegyesületünk. Tarr Gergely munkájának hála egy erős mag kezd kialakulni. Az idei szezon még inkább a tanulásról és az apróbb sikerekről szólt, de ha a lányok tovább dolgoznak, a következő évadban már szép eredményeknek is örülhetünk.

Az öregfiú egyletünk továbbra is aktív. Hétről-hétre játsszák a mérkőzéseket. Itt már nem az eredmény a legfontosabb, hanem a játék szeretete. A Tóth György vezette csapat a szezont a 6. helyen zárta.