Vármegye I.: nagyszombaton Perbálra látogatunk

U7-U9: Elindult a tavaszi versenyidőszak a Bozsik Egyesületi Programban

Március 24-én, vasárnap közel 200 fiatalnak biztosított...

Vármegye I.: 4–2-es győzelem a Felsőpakony ellen

Március 2-én, vasárnap délután hazai környezetben...

U17, U21: Egy győzelem, egy vereség az RKSK ellen

Szombaton délelőtt a Rákosmenti KSK korosztályos csapatait fogadtuk a Sport utcában az NB II-es bajnokságban. Az időjárás ezen a hétvégén sem fogadta a csapatokat a kegyeibe és a folyamatos esőzések miatt a felázott centerpálya helyett a tartalékpályán rendeztük meg a mérkőzéseket.

Az esélyeshez méltón kezdte meg a mérkőzést U17-es alakulatunk. A kapujukhoz szegeztük az ellenfelet. Az első tizenöt percben két hatalmas ziccer maradt ki. A tizenötödikben viszont már Kosztolányi szögletét Fölvári juttatta a vendégek kapujába, amivel megszereztük a vezetést. A gól után továbbra is a vendégek térfelén folyt a játék, de újabb gól már nem született. A második játékrészben ott folytattuk, ahol az elsőben abbahagytuk, támadtunk, de a helyzeteket nem sikerült gólra váltani.

A 48. percben Földvári reklamálásért sárga lapot kapott, amit néhány perccel később egy buta szabálytalansággal pirosra váltott. Tíz emberrel is mezőnyfölényben játszottunk, a gól azonban csak nem akart megjönni, sőt egy óriási ziccert hibázott Vadkerti Viktor, amiből indulva az ellenfél váratlanul egyenlített. Dicséretére legyen mondva, hogy a hátralévő negyedórában mindent egy lapra feltéve rohamozott a csapat a győzelemért, ami a 90. percben sikerült is. A rajt a tavasszal jónak mondható a kötelezőket hozta a csapat.

NB II-es bajnokság, Közép-Keleti csoport, U17-es korosztály

Nagykáta SE – Rákosmenti KSK 2–1 (1–0)

Nagykáta, 30 néző. Vezette: Péli B. (Kristóf D., Laposa S.)
NAGYKÁTA: Skultéti I. 6 – Molnár K. 6, Nyámádi B. 6, Szabó M. 6., Újvári D. 6 – Kosztolányi B. 6. Tóth K. 5., Vadkerti V. 6, Szalontai M. 6. (Rafael L. 0) – Földvári B. 6–2=4, Blága A. 5 (Bodor B. 0). Edző: Hegedűs József.
GÓL: Földvári B., Vadkerti V., ill. Wernitzer A.
SÁRGA LAP: Nemes F.
KIÁLLÍTVA: Földvári B. az 54. percben (a második sárga lap után).
HEGEDŰS JÓZSEF: – Nagyon nehézzé tettük magunknak a mérkőzést. Ennyi helyzettel gólkülönbséget lehetett volna javítani. A csapat tartását bizonyította, hogy a váratlan egyenlítés után tíz emberrel is győzelemre tört, ami a meccs végén sikerült is. A jövő héten Maglódon is győzni kell!

Idősebb korcsoportunk ősszel kétgólos győzelmet aratott ellenfele otthonában és bizakodtak fiaink, hogy ezúttal is legyőzik az RKSK gárdáját. Ennek megfelelően nagyon jól kezdtünk és a negyedik percben máris vezettünk miután Molnár lőtt a hosszú sarokba (1–0). Ezután is mi kezdeményeztünk több játékot és a mi akaratunk érvényesült. Az első félóra végén egy nagyszerű Pap, Mózes összjáték végén utóbbi duplázta meg előnyünket (2–0). A félidőre is kitartott előnyünk és semmi nem utalt arra, ami a folytatásban bekövetkezett.

A 47. percben Angalét rossz ütemben mozdult ki és a kitörő csatárt csak szabálytalanság árán tudta megállítani. A játékvezetői ítélet piros lap kapusunknak, büntető ellenfelünknek. A gólvonalra Vörös Gergő állt be, de nem tudta védeni Jónás jogosan megítélt tizenegyesét (2–1). Sajnos a létszámhátrányunk miatt át kellett szervezni csapatunkat és ellenfelünk teljesen nyomás alatt tartott minket. A 75. percben a vendég gárda is megfogyatkozott. Stranyóczki második sárgája után jutott a kiállítás sorsára. Ekkor még mindig nálunk volt az előny. Az utolsó perceket azonban nem bírtuk ki. Nagyon nem... A 84. minutumban Eszenyi egyenlített egy szögletrúgás után (2–2), majd egy percre rá Zsemle találata már vendégelőnyt jelentett (2–3). Ezek után teljesen összeomlottunk. Jónás második találata (2–4), majd Szekeres gólja csak még biztosabbá tette az RKSK sikerét (2–5). Ellenfelünknek mindenképpen gratulálnunk kell, mert kétgólos hátrányból fordítottak, de nem tudjuk mi lett volna, ha nincs a második félidő elejei kiállítás.

NB II-es bajnokság, Közép-Keleti csoport, U21-es korosztály

Nagykáta SE – Rákosmenti KSK 2-5 (2-0)

Nagykáta, 40 néző. Vezette: Kristóf D. (Laposa S., Péli B.)
NAGYKÁTA: Angalét 5–2=3 – Tari O. 5, Kármán Cs. 5, Czira B. 5, Dombai G. 5 – Vörös G. 5, Pap R. 5, Mózes D. 6, Schmikl N. 5 (Antal Z. 0, 87. p.) – Molnár L. 5, Pető D. 4 (Szedlacsek T. 0, 87. p.). Edző: Kiss Krisztián.
GÓL: Molnár L., Mózes D., ill. Jónás J. (2), Eszenyi Z., Zsemle S., Szekeres K.
SÁRGA LAP: Dombai G., ill. Dragóner P., Szekeres K., Zsigmond E.
KIÁLLÍTVA: Angalét M. a 47. percben (gólhelyzetben lévő ellenfelével szemben elkövetett szabálytalanságért), ill. Stranyóczki L. a 75. percben (a második sárga lap után).
KISS KRISZTIÁN: – Az első félidőben lefutballoztuk ellenfelünket, majd a második játékrészben a kiállítás megpecsételte sorsunkat. A végén pedig bekövetkezett a teljes összeomlás. Keresem a probléma okait, mert tény, hogy gödörben vagyunk és ez a tavasz eddig nem rólunk szól. Fel tudunk-e állni ebből a mélységből, azt az elkövetkezendő 2-3 mérkőzés majd megmutatja. Gratulálok ellenfekünknek.