Vármegye I.: a tavalyi bronzérmest fogadjuk a Sport utcában

Április 20-án, szombaton délután a dobogó...

Női, U15 lány: gáláztak a fiatalok, pont nélkül tértek haza a felnőttek

Április 13-án, szombaton női csapatunk Budapesten, az Airnergy FC ellen...

U12, U13, U15: a KISE és a Tura voltak a hétvégén ellenfeleink

Az április 13-14-ei hétvégén serdülő csapataink a KISE,...

U17, U21: Egy bravúros döntetlen és egy kínos vereség a hétvége mérlege

Nincsen mostanában jó passzban U21-es és U17-es alakulatunk sem. Az elmúlt hétvégén Pásztón két súlyos vereséget szenvedtünk. Az volt a cél, hogy ezúttal hazai pályán a Vecsés ellen javítani tudjunk.

Először az U17-esek léptek pályára. Rosszul kezdtük a mérkőzést a már az utóbbi hetekben megszokottak szerint, már a második percben a kapunkban kötött ki a labda. 0-1. A kapott gól után megpróbált a csapat egyenlíteni, de sajnos a helyzetek sorra kimaradtak, majd egy kontra után a vendégek növelték az előnyüket. 0-2. Ezután újabb helyzeteket rontottunk, a félidő maradt 0-2.

A második játékrész újabb hazai ziccerrel indult, ami Blága Attila révén szintén kimaradt, majd egy újabb kontra révén 0-3. A harmadik kapott gól talán túlságosan megnyugtatta a vendégeket, de Schmikl Norbi vezérletével, aki egymaga három gólt szerzett, végül bravúrosan sikerült pontot szerezni. Így a sajnálatosan hosszú vereségszéria lezárult. Folytatás jövő héten, Dabason.

NB II-es bajnokság, Közép-Keleti csoport, U17-es korosztály

Nagykáta SE –Vecsés FC 3–3 (0–2)

Nagykáta, 30 néző. Vezette: Di Matteo M. (Peitli S., Berendi T.)
NAGYKÁTA: Skultéti I. 8 – Szabó M. 5, Bodor B. 5, Nyámádi B. 5, Újvári D. 5 – Kosztolányi B. 5, Tóth K. 5, Vadkerti V. 5, Schmikl N. 9. – Blága A. 3. (Pozsár B. 5), Rafael L. 4. (Csikós J. 6). Edző: Hegedűs József
GÓL: Shmikl N. (3), ill. Takács R. (3).
SÁRGA LAP: Nyámádi B., ill. Kucsik E., Papp D., Takács R.
HEGEDŰS JÓZSEF: – Rengeteg helyzetet kihagyva 0-3-ról felállva becsületesen küzdve végre pontot szereztünk.

U17-es csapatunk nagyszerű talpra állása után idősebb korosztályunkon volt a sor, hogy bizonyítson. Ennek megfelelően kezdett az U21 és már az ötödik percben vezetett is. Vörös Gergő értékesítette közelről az előtte kínálkozó lehetőséget (1-0). A gól után is lendületben maradtunk, de kapura kevésbé voltunk veszélyesek. A Vecsés egyre inkább feljavult és egyre többet merészkedtek kapunk elé. Volt amikor Angalét, volt amikor a belső kapufa akadályozta meg vendégeink egyenlítő találatát.

A félidőben az öltözőben elhangzott, hogy ez nem lesz elég a győzelemhez. Többet kell mindenkinek beletennie a közösbe. Ennek ellenére nem igazán volt ennek foganatja. Hiába dolgoztuk ki helyzeteinket, ha azok kimaradtak. A Vecsés pedig annál jobb csapat, hogy ne érezze meg, ha esély kínálkozik előtte. Baricz révén egyenlítettek is a második félidő derekán (1-1). Ezek után Lakatos két ízben is a kapufát találta telibe, Pető pedig ziccerben törte el a labdát. És ahogy az a nagykönyvben meg van írva, a végjátékban ezt kegyetlenül megbüntette ellenfelünk. Papp góljával elvitték mind három pontot tőlünk (1-2). Tanulságként leszűrhető, hogy a helyzeteket nem elég kidolgozni, azokat be is kell rúgni. Ha pedig nem teszed, ne várj sikert. Folytatás szombaton, Dabason.

NB II-es bajnokság, Közép-Keleti csoport, U21-es korosztály

Nagykáta SE – Ferihegy Vecsés 1–2 (1–0)

Nagykáta, 60 néző. Vezette: Peitli S. (Berendi T., Di Matteo M.)
NAGYKÁTA: Angalét M. 5 - Tari O. 5, Molnár L. 4 (Kármán Cs. 0, 72. p.), Mózes D. 5, Dombai G. 5 – Kiss Á. 5, Pap R. 4 – Vörös G. 5, Pető D. 3 (Czira B. 0, 72. p.), Szigedi E. 4 – Lakatos B. 4. Edző: Kiss Krisztián.
GÓL: Vörös G., ill. Baricz G., Papp R.
SÁRGA LAP: Papp R.
KISS KRISZTIÁN: – Az első fél órában eldönthettük volna a mérkőzést. Nem tettük. A vecsési egyenlítő gól után eldönthettük volna a mérkőzést. Nem tettük. Ellenfelünk kis akarással is megnyerhette a mérkőzést. Megtették. Gratulálok nekik. Mindenki nézzen egy kicsit magába és vonja le a megfelelő konzekvenciát.