Vármegye I.: a tavalyi bronzérmest fogadjuk a Sport utcában

Április 20-án, szombaton délután a dobogó...

Női, U15 lány: gáláztak a fiatalok, pont nélkül tértek haza a felnőttek

Április 13-án, szombaton női csapatunk Budapesten, az Airnergy FC ellen...

U12, U13, U15: a KISE és a Tura voltak a hétvégén ellenfeleink

Az április 13-14-ei hétvégén serdülő csapataink a KISE,...

Megye I.: kiizzadt győzelem a Halásztelek ellen

Utolsó előtti felnőtt hazai mérkőzésünkre készültünk a tavaszi szezonban. Azt a Halásztelket fogadtuk, akiktől az ősszel balszerencsésen szenvedtünk vereséget, most viszont a visszavágáson túl nagyon fontos volt a három pont begyűjtése is.

Napfény és igazi fociidő fogadta a mérkőző feleket és a nézőket egyaránt. A kezdő sípszó előtt a kilátogatók egy ünnepélyes eseménynek is szemtanúi lehettek, ugyanis a mérkőzés kezdőrúgását a vezetőség kezdeményezése révén, a héten 70. születésnapját ünneplő Szabó Béla, azaz Béla bácsi végezhette el. A kezdőrúgás után Hegedűs József elnöktől, Gallai Gergő alelnöktől, valamint Kelemen István és Pikó János elnökségi tagoktól egy jubileumi mezt és egy trófeát is átvehetett az ünnepelt.

A találkozót meglehetősen jól kezdtük. Rögtön magunkhoz ragadtuk a kezdeményezést és helyzeteket kezdtünk kialakítani. Enne eredményeképpen a 11. minutumban Szalkai remek szólója és befejezése végén máris 1–0 volt ide. A gól további lendületet adott játékunknak, mezőnyfölényt alakítottunk ki, de a befejezéseknél rendre hibáztunk. Ráadásul fél óra játék után egy kényszerű csere is történ, a megsérült Komonyit Koncz váltotta. A csere némi szerkezeti változást is hozott. A félidőre 1–0-s előnnyel vonulhattunk.

A második játékrészbe gyakorlatilag bele sem melegedtünk, jött a hidegzuhany, a 47. percben Gáspár András mattolta Rézsót és a komplett védelmet. A gól megfogott bennünket, míg az ellenfél teljesen felpörgött. Sorra dolgozta ki a támadásokat, ahol aztán hol a szerencse, hol pedig Rézsó bravúrja mentett meg minket a góltól. A 70. perc tájékán lehetett azt érezni, hogy újra „beszálltunk” a meccsbe. Már nem csak az ellenfélnek, hanem nekünk is voltak újra helyzeteink. Ekkor a semleges nézők is azt mondták, hogy döntetlen szagú a mérkőzés, de mégis talál az egyik csapat még egy gólt. Nos, igazuk lett a drukkereknek, hiszen a 87. percben Görbe István vette be Balázs Levente hálóját egy a 16-os vonalánál történt kavarodás után. Az utolsó percekben még volt miért izgulnunk, hiszen egy ígéretes szabadrúgáshoz és egy szöglethez is hozzájutottak a ’telkiek, de maradt a 2–1-es eredmény, amellyel a 9. forduló óta először újra nem kiesőhelyen tanyázunk.

Jövő héten folytatás Tökölön.

Pest megyei I. osztály

25. forduló

Nagykáta SE – Halásztelek FC 2–1 (1–0)

Nagykáta, 100 néző. Vezette: Kalmár P. (Szakál T., Trubin B.)
NAGYKÁTA: Rézsó P. 6 – Czakó II N. 6, Draskóczi P. 5, Lovasi B. 7, Balogh I. 6 – Szalkai P. 7, Kiss K. 7 (Mózes D. 0, 87. p.), Kiss Á. 6 (Czakó I N. 0, 64. p.), Komonyi Gy. 0 (Koncz T. 6, 28. p.) – Lakatos L. B. 5 (Görbe I. 7, a szünetben), Mohácsi G. 6. Edző: Tóth Imre.
HALÁSZTELEK: Balázs L. – Vörösmarty T., Róza L., Duffy A., Papp S. – Béky G., Janvári K., Bernáth B. (Máté L. a szünetben), Borbély P. S. – Gáspár A., Ábrahám S. Edző: Takács László.
GÓL: Szalkai P., Görbe I., ill. Gáspár A.
SÁRGA LAP: Duffy A.
TÓTH IMRE: – Ezt a győzelmet az akaraterőnknek és a küzdőképességünknek köszönhetjük. AZ első félidei jó játék után a második félidő elején bekapott gól visszavetette teljesítményünket, de az utolsó 25 percre újra talpra álltunk.

A találkozón készült képeket IDE kattintva tekinthetik meg.