Vármegye I.: nagyszombaton Perbálra látogatunk

U7-U9: Elindult a tavaszi versenyidőszak a Bozsik Egyesületi Programban

Március 24-én, vasárnap közel 200 fiatalnak biztosított...

Vármegye I.: 4–2-es győzelem a Felsőpakony ellen

Március 2-én, vasárnap délután hazai környezetben...

Megye I.: 2–2-es döntetlen a Tököl elleni bajnoki nyitányon

Augusztus 14-én, szombaton délután megkezdődött a Pest megyei I. osztályú felnőtt labdarúgó-bajnokság 2021/2022-es szezonja! Az első fordulóban a Tököl együttesét láttuk vendégül a Sport utcában, akikkel végletekig kiélezett csatában 2–2-es döntetlent játszottunk.

A rekkenő hőségben megrendezett összecsapást megelőzően egy ünnepélyes eseményre is sor került. Sportegyesületünk vezetőségének nevében Kelemen István szakosztályvezető és Tóth György csapatmenedzser négy felnőtt játékosunkat köszöntött egy-egy emléklappal, serleggel és egy apró ajándékkal, ugyanis az elmúlt évad hajrájában szép jubileumot ünnepeltek. Kosztolányi Balázs 100., Mányi Domonkos és Zsombor 150., míg Szalkai Péter 300. felnőtt mérkőzésén lépett pályára a Nagykáta SE színeiben.

A találkozó eleje kiegyenlített játékot hozott, helyzet volt itt is és ott is, de az első találatra egészen a 29. percig kellett várni, amit egy szép Papp védés után egy gyors kontrát követően Nagy Bence tudott értékesíteni, így nálunk volt az előny, amit a szünetig meg is tartottunk.

A második játékrészben a Tököl picit átvette a játék irányítását, aminek meg is lett az eredménye, a 65. percben egyenlíteni tudtak a vendégek Galambos révén. Sárközi mester a szünet után több helyen is frissített, egyik remek cseréje Gulyás Bence volt, aki alig öt perc játék után eredményes tudott lenni, újra nálunk volt az előny.

A véghajrában aztán pattanásig feszült a légkör. A 89. percben Mányi Domonkos húzta meg a jobb szélet, majd a tizenhatoson belülre érve szabálytalanul buktatták… Vagyis a játékvezetői hármas szerint, ugyanis nem, hogy tizenegyeshez nem jutottunk, de még műesésért Domonkos kapott sárga kártyát, ami a mérkőzésen már második volt neki, így idő előtt mehetett zuhanyozni. Sajnos nem volt mit tenni, a megkérdőjelezhető ítélet után meg kellett tartanunk a labdát emberhátrányban. Sajnos azonban nem sikerült végig koncentrálnunk a hátralévő időben, s a Tököl a 93. percben egy számunkra elkerülhető góllal ki tudott egyenlíteni. A vége már nem változott, 2–2-es döntetlent játszottunk az évadnyitón.

Folytatás egy hét múlva Kiskunlacházán, a Pereg SE otthonában.

Pest megyei I. osztály

1. forduló

Nagykáta SE-Ulviczky Kft. – VSK Tököl 2–2 (1–0)

Nagykáta, 150 néző. Vezette: Dévényi B. /3/ (Bíró Zs., Bíró R.)
NAGYKÁTA SE-ULVICZKY KFT.: Papp N. 5 – Mányi Zs. 5 (Kiss B. 5, 59. p.), Papp P. 5, Nemes B. 5, Erdélyi Zs. 6 – Tóth B. 5 (Csaba D. 0, 84. p.), Domonyi R. 5 (Gulyás B. 0, 74. p.), Kosztolányi B. 6 – Szalkai P. 6 (Mányi B. 0, 82. p.), Mányi D. 6-2=4, Nagy B. 6 (Varga K. 0, 90. p.). Játékos-edző: Sárközi Szabolcs.
VSK TÖKÖL: Szabó Zs. – Csizmadia T., Kulcsár R., Patály J., Galambos G. (Fazekas Á. 66. p.) – Bödő D., Kulcsár O., Nagy-Jáger D., Barizs M. – Pray M. (Herczog Gy. 78. p.), Bányai J. Edző: Mészáros Attila.
GÓL: Nagy B., Gulyás B., ill. Galambos G., Nagy-Jáger D.
SÁRGA LAP: Mányi Zs., Nagy B., Varga K., ill. Barizs M., Patály J., Galambos G., Pray M., Kulcsár R.
KIÁLLÍTVA: Mányi Domonkos a 90. percben (a második sárga lap után).
SÁRKÖZI SZABOLCS: – Nem játszottunk jól, ennek ellenére kétszer is vezetéshez jutottunk. Sajnálatos, hogy nem tudtuk megtartani az előnyünket. A második félidő hajrájában egy olyan véleményes ítélet született, ami a későbbi eseményeket is befolyásolta. Talán ennek a közjátéknak is köszönhetően figyelmünk ellankadt és elkerülhető gólt kaptunk a véghajrában, amivel döntetlenre mentette a Tököl a találkozót. Jövő héten új feladat, előre nézünk, megyünk tovább.