Április 19. és 21. között újra pályára...

Vármegye I.: nem sikerült meglepnünk a kupagyőztest

A Nagykáta Sportegyesület labdarúgó szakosztálya...

Vármegye I.: a tavalyi bronzérmest fogadjuk a Sport utcában

Április 20-án, szombaton délután a dobogó...

Megye I.: 3–2-es győzelem a Gyömrő elleni bajnoki rajton

Augusztus 21-én borús napra ébredtünk, de annál nagyobb öröm volt, hogy útjára indult a labda a 2022/2023-as szezonban. A Sport utca szezonbeli első tétmérkőzése a Nagykáta – Gyömrő „megye-egyes” derbit hozta, ahol, egy rendkívül izgalmas összecsapáson sikerült 3–2-re felülkerekednie ellenfelén Sárközi Szabolcsnak és csapatának.

A heves esőzés ellenére igen sok néző látogatott ki az idény első bajnoki mérkőzésére, ahol a kezdő sípszó előtt egy ünnepélyes köszöntésre is sor került. Lovasi Balázs a közelmúltban 200. alkalommal lépett pályára a Nagykáta SE felnőtt labdarúgócsapatában, ennek apropóján Kelemen István szakosztályvezetőnk köszöntötte őt.

Az összecsapást jól kezdtük, igen támadó szellemben léptünk pályára, aminek az eredményeképpen már a kilencedik percben megszereztük a vezetést egy remekbeszabott támadás után játékos-edzőnk, Sárközi Szabolcs révén. Nem hagyott alább a lendület, sorra dolgoztuk ki a lehetőségeket, aminek a 33. percben meg is lett az eredménye. Ficsor gólja után már 2–0-t mutatott az eredményjelző. Azonban a Gyömrő sem feltartott kézzel játszott, s egy védelmi megingásunkat kihasználva szépíteni tudtak. 2–1. A félidőig az eredmény már nem változott.

A második játékrészben több alkalommal is eldönthettük volna a találkozó sorsát, de vagy mi hibáztunk ziccerben, vagy a gyömrőiek szenzációs napot kifogó kapusa akadályozott bennünket, vagy éppen a gólvonalról mentetettek a kék-feketék. A kihagyott helyzetek meg is bosszulták magunkat, s egyenlíteni tudott a Gyömrő a 70. percben. Azonban csapatunk most is megmutatta, hogy van tartása, nagyobb sebességi fokozatra kapcsolt, s a 85. percben egy támadásunk után Kosztolányit buktatták a tizenhatoson belül, amiért jogos tizenegyeshez jutottunk. A labda mögé Sárközi állt, aki higgadtan értékesítette a lehetőséget, amivel beállította a 3–2-es végeredményt.

A találkozón a győzelmen kívül külön öröm, hogy Pozsonyi Szabolcs személyében újabb ifjúsági játékosunk mutatkozhatott be a felnőttek között.

Folytatás egy hét múlva Kiskunlacházán, a Pereg SE otthonában!

Pest megyei I. osztály

1. osztály

Nagykáta SE-Ulviczky Kft. – UFC Gyömrő 3–2 (2–1)

Nagykáta, 200 néző. Vezette: Mákos M. D. (Bíró R., Vargha T.)

NAGYKÁTA SE-ULVICZKY KFT.: Papp N. 6 – Patócs G. 7, Papp P. 6, Katona R. 7, Domonyi R. 6 (Pozsonyi Sz. 0, 93. p.) – Kosztolányi B. 6, Mányi B. 6 (Lovasi B. 0, 80. p.), Sárközi Sz. 7 (Turza B. 0, 93. p.), Ficsor R. 7 (Pesti Sz. 0, 82. p.), Mányi Zs. 6 – Benkó D. 7 (Rada Á. 0, 90. p.). Játékos-edző: Sárközi Szabolcs.
UFC GYÖMRŐ: Unger V. – Sándor J., Kiss Sz., Gyurkó T., Nyíri A. – Pintér A., Gergely T., Rontó R., Hevesi K. – Dala N., Kécza N. Edző: Borda Viktor.
GÓL: Sárközi Sz. (2, a második 11-esből), Ficsor R., ill. Pintér A., Dala N.
SÁRGA LAP: Domonyi R., ill. Gergely T., Hevesi K., Matyó M.
SÁRKÖZI SZABOLCS: – Amit elterveztünk az első félidő első felében működött, több lehetőségünk, volt gyors két gólos vezetésünk után is több lehetőségünk adódott. A második játékrész elején eldönthettük volna a három pont sorsát, de a gyömrőiek rákapcsoltak. El kell ismerjem, hogy nagy gondot okoztak nekünk, de mi bíztunk önmagunkban, aminek eredményeképpen meg is szereztük a harmadik találatot. A találkozó összképét tekintve megérdemelt győzelmet arattunk!