Megye I.: 2–2-es döntetlen a bajnoki nyitányon

Február 6-án, kora este felnőtt együttesünknek Pomázon volt jelenése a Pest megyei I. osztály 14. fordulójában, ahol a Budakalászi MSE volt az ellenfelünk. A találkozó a végsőkig kiélezett volt, ahol 2–2-es végeredmény született.

A találkozó elején nem igazán találtuk a helyünket, aminek meg is lett az eredménye, viszonylag korán, már a 25. percben megszerezte a vezetést a Budakalász, gólvágójuk, Erőss Tamás révén. A hazaiak vezetése után görcsösségünk picit feloldódott, de az egalizálás még nem sikerült. A szünetre 1–0-s Budakalászi vezetéssel mehettek a csapatok.

A második játékrészre is ugyanaz a kezdő 11-11 ment ki egyaránt. Próbáltuk átvenni a játék irányítását, de a gól megint csak a hazaiaknak sikerült. Újra Erőss volt eredményes, ezzel már 2–0-t mutatott az eredményjelző. Sokáig azonban nem örülhettek, ugyanis szinte egy perc múlva új szerzeményünk, Kubó Gábor révén sikerült a szépítés. Ekkor történt valami, mert ezek után gyakorlatilag teljesen átvettük a mérkőzés irányítását. Sorra dolgoztuk ki a helyzeteket, aminek a 84. percben meg is lett az eredménye. Nagy Bence találatának köszönhetően kiegyenlítettünk! A végéig már egyik fél sem tudott újra a hálóba lőni, így maradt a 2–2-s végeredmény. Csüggedni valónk nem lehet, ugyanis az, hogy 2–0-ról sikerült egyenlítenünk, azt jelenti, hogy van tartása a csapatnak!

Folytatás egy hét múlva, amikor is a Dunakeszi egyletét látjuk vendégül Tápiószentmártonban!

Pest megyei I. osztály

14. forduló

Budakalászi MSE – Nagykáta SE 2–2 (1–0)

Pomáz, zárt kapuk mögött. Vezette: /8/ Tusa Z. (Ferenczi D., Fuhrmann P.)
BUDAKALÁSZI MSE: Molnár L. – Sármán P., Csánki K., Szalontai B., Széll T. – Kerék L., Sallai Gy., Szabó S. (Fritz O. 69. p.), Sovák M. – Bajzáth P., Erőss T. Edző: Vadas Attila.
NAGYKÁTA SE: Papp N. 6 – Fehér A. 5, Kovács G. 6, Nemes B. 6, Mányi Zs. 3 (Mányi D. 8, 55. p.) – Németh N. 7, Gulyás B. 5, Kosztolányi B. 5 (Domonyi R. 0, 65. p.), Kubó G. 7 – Szalkai P. 7 (Mányi B. 0, 89. p.), Nagy B. 6. Edző: Széchenyi Márton.
GÓL: Erőss T. (2), ill. Kubó G., Nagy B.
SÁRGA LAP: Kerék L., Erőss T., Sovák M., Széll T., ill. Kosztolányi B.
SZÉCHENYI MÁRTON: – Nagyon nehéz mérkőzésen vagyunk túl, a Budakalász rutinos, jó játékosokból áll és ránk kényszerítették a játékukat az első félidőben, mi pedig feladtuk a sajátunkat, kapkodtunk, asszisztáltunk az ellenfélnek. Ez nem tetszett, ezen mindenképp változtatnunk kell a jövőben, azonban türelmesnek kell lennünk, vannak új játékosaink, ez volt az első tétmérkőzésünk. Ahhoz, hogy dominálni tudjuk az ellenfelünket már az elejétől, határozottabb mentalitásra és önbizalomra van szükségünk. Ez utóbbit erősíti, hogy két gólos hátrányból sikerült egyenlíteni és a Vecsés vereségével, vesztett pontok tekintetében a tabella élén állunk.