Megye I.: Váratlan verség a Dunavarsány ellen

November 17-én, szombaton délután a Pest megyei I. osztály 14. fordulójában a Dunavarsány csapatát fogadtuk. Szalkai eltiltás miatt nem játszhatott, míg Sárközi apró sérüléssel bajlódik, ezért csak a kispadon kezdte a mérkőzést.

A rossz előjelek ellenére is azt vártuk, hogy ha nem is könnyen, de itthon tartjuk a három bajnoki pontot. Sajnos, tévedtünk. A mérkőzés az első perctől kezdve küzdelmes volt. A szép játék hiányzott. Nagyon bizonytalanok voltunk és halmoztuk a hibákat, főleg a védelemben, de sajnos a támadójátékunk is hagyott kívánnivalót maga után jócskán. Az első fél óra végén mégis megszereztük a vezetést. Kosztolányi remek passzát, Horváth értékesítette, 1-0 ide. Azt hittük, hogy a gól minket megnyugtat, ellenfelünket pedig elbizonytalanítja. Ám ez fordítva sült el. Az első félidő végén egy középre passzolt labdát Nahóczky használt ki és egalizált.

A második félidő elején pedig Patkó emelésével ellenfelünk meg is fordította az eredményt. Az egész mérkőzés folyamán csak erőlködtünk, kínlódtunk. Minden kísérletünk hamvába holt és bármihez nyúltunk kudarcot vallott. A kispadról Tóth mester próbált belenyúlni a mérkőzésbe, beállt Komonyi, Sárközi, Krajcz és Cseh is, de változást ez sem hozott monoton játékunkba. A végjátékban még Domonyi a kiállítás sorsára jutott. Vendégeink győzelme meglepő, de megérdemelt. Csapatunk pedig megint egy olyan meccset bukott el, ami nem fér bele. Jövő szombaton, Szentendrén lépünk pályára.

Pest megyei I. osztály

14. forduló

Nagykáta – Dunavarsány 1–2 (1–1)

Nagykáta, 150 néző. Vezette: Rizk A. (Albert G., Berki A.)
NAGYKÁTA SE: Szabó G. 6 – Kosztolányi B. 4 (Sárközi Sz. 0, 62. p.), Lovasi B. 4, Ujvári D. 4, Dancsa M. 4 – Czakó N. 4 (Komonyi Gy. 5, 60. p.), Domonyi R. 5-2=3, Dinnyés D. 4 (Krajcz M. 5, 55. p.) – Mányi Zs. 4 (Cseh S. 0, 68. p.), Mányi D. 4, Horváth L. 4. Edző: Tóth Imre. FÉMALK-DUNAVARSÁNY: Kondor T. – Bathó Á., Sándor N., Nahóczky B. (Németh F., 90. p.), Králik B., Mboue L., Németh A. (Lipcsei V., 79. p.), Molnár I., Molnár D., Patkó Gy., Kiss A. (Lengyel K., 87. p.). Edző: Almási János.
GÓL: Horváth L., ill. Nahóczky A., Patkó Gy.
SÁRGA LAP: Czakó N., Mányi D., ill. Molnár I., Kiss A., Lipcsei V.
KIÁLLÍTVA: Domonyi R. a 87. percben (a második sárga lap után).
TÓTH IMRE: – Nem változtunk. Az aktuális ellenfél színvonalához tudunk igazodni. Ma rendkívül gyenge teljesítményt nyújtottunk. A ’Varsány megérdemelten vitte el a három pontot.