PMK: a legjobb 16 közé jutottunk Isaszegen

Szeptember 16-án, szerda kora este felnőtt együttesünk Isaszegen lépett pályára a Pest Megyei Kupa 3. fordulójában.

Györe László együttese jó előjelekkel vághatott neki a mérkőzésnek, ugyanis a hétvégén 6–0-s bajnoki győzelemmel hangoltak Törtelen a kupamérkőzésre, míg a hétközi játéknap ellenére szinte minden játékosára számíthatott a mester.

Jól kezdtük az összecsapást, már a 11. percben vezetést szereztünk Szalkai révén, sőt alig fél óra játék után Horváth találatával már megdupláztuk előnyünket. A szünetre 2–0-s vezetéssel vonulhattunk. A szünetben három helyen is cseréltünk, ami további frissességet adott a csapatnak a második játékrészre. Ez rögtön meg is hozta az eredményét. Az 50. percben újra Szalkai volt eredményes, így már 3–0-t mutatott az eredményjelző. Az újabb bekapott gól után picit éledezett az Isaszeg, aminek egy góllal jelét is mutatták, szépíteni tudtak Molnár révén. A hajrában aztán megélénkültek az események. Előbb Nagy újabb ’kátai gólt szerzett, majd Travuska talált be, míg a 72. percben Dancsa lőtte meg büntetőből az ötödik találatunkat. Az állás ekkor már 5–2 volt ide. A 85. percben aztán villant a piros lap, ráadásul duplán. Travsuka és Erdélyi akaszkodott össze, akiket a játékvezető azonnali kiállítással sújtott. Az eredmény már nem változott, így 5–2-es győzelmet arattunk és jutottunk be a Pest Megyei Kupa legjobb 16 együttese közé. A negyeddöntőre – melynek sorsolását hamarosan megejti az MLSZ PMI Versenybizottsága –, jövő év tavaszán kerül sor.

Szombaton folytatás, jön a Nagykáta – Pilis „megye-egyes” derbi!

Pest Megyei Kupa

3. forduló

Isaszegi SE – Nagykáta SE 2–5 (0–2)

Isaszeg, 100 néző. Vezette: Zelman P. R. (Soós A., Kupecz N.)
ISASZEGI SE: Edző: Vlasits B. – Horkay L., Ruda D., Mihalik Zs., Zentai P. (Bagó M. 61. p.) – Orosz M. (Hanák M. 59, p.), Kisréti M., Kunovics D., Káposztás B. – Travuska A., Molnár T. (Forrai Z. 67. p.). Edző: Szász Ferenc.
NAGYKÁTA SE: Hajnal D. – Erdélyi Zs., Nemes B., Domonyi R. (Simon B. a szünetben), Dancsa M. – Kosztolányi B., Györe K. (Gulyás B. 59. p.), Horváth M. (Németh N. a szünetben), Nagy B. – Szalkai P. (Pesti Sz. 56. p.), Mányi D. (Mányi Zs. a szünetben). Edző: Györe László.
GÓL: Molnár T., Travuska A., ill. Szalkai P. (2), Horváth M., Nagy B., Dancsa M. (11-esből).
SÁRGA LAP: Nemes B., Kosztolányi B., Németh N.
KIÁLLÍTVA: Travuska A. a 85. percben (megrúgta ellenfelét), ill. Erdélyi Zs. a 85. percben (meglökte ellenfelét).
GYÖRE LÁSZLÓ: – Elégedett vagyok a látottakkal, a kötelezőt teljesítettük. Helyenként jó játékkal, sok helyzetet kialakítva, de megérdemelt győzelmet arattunk. Sajnálom a bekapott gólokat és a fegyelmezetlenségből adódó kiállításunkat. Mindenki hozzátette a magáét. Most készülünk a hétvégi, Pilis elleni rangadóra. Amennyiben a játékunk hasonló lesz a mostanihoz, akkor jó esélyünk lehet a Pilis ellen is.