U21, U17: Egy győzelemmel felérő döntetlen és egy vereség a hétvégén

Szombaton két korosztályunk is Veresegyházára volt hivatalos, hogy lejátssza soros bajnokiját az NB II Közép-kelet csoportjában. A szokásoktól eltérően most idősebb korosztályunk lépett először a műfüves pályára.

Nem kezdett igazán jól Kiss Krisztián legénysége, mert már a második percben vezetett vendéglátónk. Kolada érkezett pontosan a remekbe szabott beadásra (1–0). Ellenfelünk remekül kezdett. Teljes letámadást alkalmaztak, minden eladott labdára azonnal visszatámadtak és nyomás alatt tartották védelmünket. A 35. percben növelte előnyét a Veresegyház. Grezner volt eredményes (2–0) közelről. A szünet előtt azonban Pap nagyszerű labdáját Vörös váltotta gólra (2–1), amire nagyon nagy szükség volt, hiszen így visszajöttünk a meccsbe.

A második félidőre úgy jöttünk ki, hogy mindenféleképpen pontot kell szereznünk. Angalét két alkalommal is bravúrral védett. A 75. percben megfogyatkozott a hazai csapat. A gólszerző Grezner kapta meg második sárgáját. Egy percen belül kihasználtuk emberelőnyünket. Egy jól belőtt Pap szöglet után Czira fejelt közelről, de ezt még védte a hazai kapus, de a kipattanót Lakatos beerőszakolta a kapuba (2–2). Pár perccel a vége előtt még Lakatos meg is nyerhette volna a meccset, de ziccere kimaradt. A végjátékban egy kiállítás ott és egy itt, de az eredmény már nem változott. Két jó csapat küzdelmes, kemény ám nem durva találkozóján igazságos döntetlen született.

NB II-es bajnokság, Közép-keleti csoport, U21-es korosztály

Veresegyház VSK – Nagykáta SE 2-2 (2-1)

Veresegyház, 60 néző. Vezette: Péli Zs. (Tamási P., Bátori Cs.)
NAGYKÁTA: Angalét M. 7 – Tari O. 7, Szekeres B. 6, Mózes D. 7–2=5, Dombai G. 6 – Czira B. 6, Pap R. 6 – Vörös G. 7 (Antal Z. 0, 73. p.), Kiss Á. 6, Molnár L. 6 – Lakatos B. 6. Edző: Kiss Krisztián.
GÓL: Kolada Á., Grezner D., ill. Vörös G., Lakatos B.
SÁRGA LAP: Tari O., Dombai G., Kiss Á., Lakatos B.
KIÁLLÍTVA: Grezner D. a 75. percben (a második sárga lap után), Szabó T. a 90. percben (a második sárga lap után), ill. Mózes D. a 89. percben (a második sárga lap után).
KISS KRISZTIÁN: – A bajnokság egyik legjobb csapatának otthonában értünk el győzelemmel felérő döntetlent. Kétgólos hátrányból felálltunk és volt tartásunk. Nem igazán játszottunk, jól de óriásit küzdöttünk és csúsztunk, másztunk egymásért és a sikerért. A sok lap ellenére kimerem jelenteni, hogy két sportszerű csapat mérkőzését láthattuk, akik kellően attraktívan, keményen, de nem durván játszottak. Jól jön a jövő heti pihenős hétvége, kicsit tudunk fújni, frissülni. Gratulálok csapatomnak.

Az U17-es mérkőzés Ujvári Dániel édesanyja halála miatt egyperces gyászszünettel kezdődött. Dani a tragédia ellenére vállalta a játékot, köszönet érte. Csapatunk az utóbbi időben ugyan megérkezik a mérkőzés helyszínére, csak elfelejti, hogy a mérkőzés a kezdő sípszó után elkezdődik, így már második percében Molnár Kristóf hibájából hátrányba kerültünk, amit Skultéti újabb hibája megfejelt. 2–0 oda. A félidő vége előtt Sajó Márk vitatható tizenegyest csinált, ami miatt kiállították, helyére Skultéti állt, de a büntetőt nem tudta védeni 3–0. A gól után hátrányból Schmikl Norbi szépített.

A pihenő után az első támadásuknál ziccer alakult ki, amit Molnár Kristóf elrontott, a kontrából újabb gólt kaptunk, ami el is döntötte a mérkőzést. A gól után volt még lehetőségünk, de ma minden kimaradt, a kontrák meg ültek, megérdemelt hazai győzelem született.

NB II-es bajnokság, Közép-keleti csoport, U17-es korosztály

Veresegyház VSK – Nagykáta SE 8–2 (3–1)

Veresegyház, 30 néző. Vezette: Tamás P.(Péli Zs. Bátori Zs.)
NAGYKÁTA: Sajó M. 4–2=2 – Szabó M. 3, Bodor B. 3 (Rafael L., 0), Kosztolányi B. 3, Ujvári D. 5, – R Molnár K. 2 (Rafael Gy., 0), Skultéti D. 3 – Tóth K. 2 (Csikós J., 0), Vadkerti V. 3, Szalontai M. 3 – Schmikl N. 6. Edző: Hegedűs József.
GÓL: Schmikl N. (2).
HEGEDŰS JÓZSEF: – A múlt héten már azt hittem, hogy kijövünk a gödörből, de nem. Ma néhány kivételtől eltekintve lélektelen játékot látva valószínűleg lesz néhány változás, mert vannak akik csak kirándulni járnak a csapattal, a pályán szórakoznak a buszon hazafelé nyolc kapott gól után jól érzik magukat! SZÉGYEN! Gondolkozzon el mindenki a mai teljesítményén!