U17, U21: két "vereség", egy pont

Szombaton csodálatos idő és talán a bajnokság legjobb pályája fogadott minket az FC Dabas Sporttelepén az országos második vonalbeli bajnokinkon.

Először az U17-es csapat lépett pályára a Pest megyei rangadón. A találkozó első helyzete előttünk alakult ki, Földvári Bence elfutott a bal oldalon, középre tette a labdát, de sajnos Schmikl Norbi a ziccert fölé rúgta. Ezután ahogy lenni szokott Újvári Dani hibáját kihasználva gólt szerzett a hazai csapat, amit néhány perccel később meg is tudott duplázni. Ezután előttünk is akadtak lehetőségek, amit Vadkerti lövése után sikerült gólra váltani 2–1. Ezután a hazai kapus rossz helyre dobta a labdát, Vadkerti Viktor viszont az üres kapu mellé lőtt. A hajrában a hazai csapat rúgott még kettőt, a félidő 4–1 oda.

A második játékrész mezőnyjátékkal telt, a hazaiak előtt adódtak lehetőségek, amit azonban elrontottak, nem úgy a mérkőzés hajrájában, amikor a széteső védelem mellett még háromszor betaláltak. A találkozó 7–1-es hazai győzelemmel ért véget.

NB II-es bajnokság, Közép-Keleti csoport, U17-es korosztály

FC Dabas - Nagykáta SE 7-1 (4-1)

Dabas, 30 néző. Vezette: Di Matteo Márk.(Párkányi., Ferenczi. )
NAGYKÁTA: Sajó M .5 – Szabó M. 4, Skultéti I. 4., Bodor B. 3 (Pozsár B., 0), Újvári D. 3 – Molnár K. 3 (Csikós J., 4.) Blága A. 3. (Briga T. 3) – Vadkerti V. 3.,Kosztolányi D. 3 (Rafael L., 3.) – Schmikl N. 4, Földvári B.3. Edző: Hegedűs József.
GÓL: Nagy J. (3), Bálint M. (2), Mata P., Szokoli Á., ill. Vadkerti V.
HEGEDŰS JÓZSEF: – A mérkőzés elején nem úgy nézett ki , hogy súlyos vereség lesz a vége, de a helyzeteinket kihagyjuk, hátul pedig elképesztő gólokat tudunk kapni. Gratulálok a sportszerű Dabasnak.

Fiatalabb korosztályunk nagyarányú veresége után szeretett volna az U21 javítani, de nem igazán sikerült. Pedig már a második percben vezettünk. A dabasi védők bizonytalankodását Lakatos büntette góllal (0-1). Pár percre rá Szigedi rontott ziccerben. A 10. minutumban Lakatos ívelt kapura ám labdáját a büntetőterületen kívül álló hazai kapus Volenszki megfogta. A hazaiak kapusa a kiállítás sorsára jutott. Említésre méltó eset ezután csak a 38. percben akadt, igaz akkor gólt rúgtunk. Lakatos álompasszát Pető váltotta gólra (0-2).

A félidőben az öltözőben elhangzott, hogy stabil védekezéssel és nagyobb koncentrációval kell folytatni a második félidőben. Ez nem igazán valósult meg, hiszen az 50. percben közelről Kardos fejelt a kapunkba (1-2). Pár percre rá góllal válaszoltunk. Pető most ballal volt eredményes méghozzá 14 méterről (1-3). Ez után több alkalommal is eldönthettük volna a meccset, de még 1 méterről sem tudtuk ellenfelünk kapujába juttatni a labdát. A Dabas belelkesedett. Czira nagy hibáját Kmetyó váltotta gólra (2-3). Támadásban maradt házigazdánk és ennek meg is lett az eredménye. Egy nagy védelmi hibánál a kimozduló Angalét felett átrúgta a labdát Tari és az sajnálatosan behullott a kapunkba (3-3). Ez maradt a végeredmény is, ami számunkra vereséggel ér fel.

A folytatásban sem lesz könnyű dolgunk, hiszen a már bajnok Jászberényt fogadjuk szombaton a Sport utcában.

NB II-es bajnokság, Közép-Keleti csoport, U21-es korosztály

FC Dabas SE – Nagykáta SE 3–3 (0–2)

Dabas, 80 néző. Vezette: Párkányi B. (Ferenczi D., Di Matteo M.)
NAGYKÁTA: Angalét M. 3 - Tari O. 2, Szekeres B. 4, Gál M. 4 (Czira B. 3, 46. p.), Dombai G. 4 – Vörös G. 4 (Molnár L. 3, 46. p.), Kiss Á. 3, Mózes D. 4, Szigedi E. 3 – Pető D. 6, Lakatos B. 5. Edző: Kiss Krisztián.
GÓL: Kardos S., Kmetyó M., Tari O. (öngól), ill. Pető D. (2), Lakatos B.
SÁRGA LAP: Kiss Á., ill. Angalét M., Tari O., Szekeres B., Gál M.
KIÁLLÍTVA: Volenszki G. (kapusként a büntetőterületen kívül fogta meg a gólba tartó labdát).
KISS KRISZTIÁN: – Agyonnyert meccset adtunk döntetlenre, saját magunk miatt. Ami még azt mondom, benne van a futballban és előfordul, de az, hogy egy játékos cserben hagyja csapatát abszolút nincs benne és teljes mértékben elítélendő cselekmény. Nem sportemberhez méltó. A másik tíz ugyan jól nem játszott, ám mindent elkövettek a győzelemért. Sajnos ez a tavasz már csak ilyen számunkra. A lelkes és szimpatikus ellenfelünknek pedig csak gratulálni tudok.