U19: Szenzációs győzelem

Szombaton délelőtt rendkívüli meleg és remekül előkészített pálya fogadta ifjúsági csapatunkat, akikre rangadó várt a Gyömrő ellen. U19-es korosztályunk végig magabiztos játékkal meg is nyerte az összecsapást.

Nagyon készült a gárda a héten a derbire, hiszen a bajnoki rajt nem úgy indult, ahogyan elterveztük és javítani kellett. Ennek megfelelően kezdtünk is. A hetedik percben meg is szereztük a vezetést Farkas góljával (1–0). Nem álltunk le és szebbnél szebb támadásokat vezettünk, de az újabb gól csak nem jött össze. A félidő közepénél kisebb gödörbe kerültünk, de egy remek hajrával kijöttünk ebből a hullámvölgyből. A 44. percben ismét Farkas volt eredményes, aki egy kiugratást úgy fejezett be, ahogy az a nagykönyvben meg van írva. Fellőtte a labdát a rövid felső sarokba (2–0). Már mindenki fejben az öltözőben volt, de aztán jött a slusszpoén, Kosztolányi 25 méterről jobb külsővel bombagólt ragasztott a kapu jobb felső sarkába (3-0) a 45. percben.

A második játékrészben gálázhattunk is volna, de két alkalommal is les miatt érvénytelenítették gólunkat, Farkas lövésénél pedig a vendég kapus hárított. A végeredményt Pető állította be, aki ballal lőtt a hosszú sarokba (4–0). Mindenki játszott, sárgát nem kaptunk és lehoztuk kapott gól nélkül a mérkőzést. Remek teljesítménnyel diadalmaskodtunk, folytatás egy hét múlva, vasárnap Sülysápon.

Pest megyei I. osztályú U19-es bajnokság, Keleti csoport

3. forduló

Nagykáta SE – UFC Gyömrő 4–0 (3–0)
NAGYKÁTA:
Szabó G. 7 – Vörös G. 7, Vadkerti V. 8, Mózes D. 8, Skultéti I. 7 (Bodor B. 0, 83. p.) – Molnár L. 6, Kiss Á. 6 (Briga T. 0, 85. p.), Kosztolányi B. 7 (Czető D. 6, 50. p.), Schmikl N. 6 (Újvári D. 0, 75. p.) – Pető D. 7 (Gál M. 0, 67. p.), Farkas K. 8 (Molnár K. 0, 78. p.). Edző: Kiss Krisztián.
GÓL: Farkas K. (2), Kosztolányi B., Pető D.
SÁRGA LAP: Kuti K.
KISS KRISZTIÁN: – Köszönetet mondok a nagykátai X-Club vezetőségének, hogy a péntek esti Wellhello koncerttel hozzájárultak a győzelmünkhöz, hiszen majd az egész csapat megtekintette a koncertet és ezzel melegített a rangadóra. Ha ezen múlik, lehet minden pénteken ilyen koncert. Annyira, de annyira kellett ez a siker, hogy el sem tudom mondani. Megfelelő volt a hozzáállás és végre már az alázatot is meg lehetett látni egy pár embernél. Lefutballoztuk ellenfelünket és remekül játszottunk. Azonban nem szabad elájulni magunktól, hiszen legközelebb megyünk ’Sülybe, ahol mindig rangadót játszunk. Gratulálok csapatomnak.