U16: szép győzelem a Tápiószecső ellen

Vasárnap délelőtt a Tápió-vidék egyik legnagyobb utánpótlás rangadójára került sor a megyei I. osztályú U16-os labdarúgó-bajnokságban.

A mérkőzést az egymást jól ismerő két csapat tapogatózva kezdte. Az első helyzet a ’Szecső előtt adódott, de Surányi lövését Farkas Richárd védte. Ezek után támadólag léptünk fel és a 17. percben Sali Roland elfutott a jobb szélen és remek beadását a hosszú oldalon Pesti Szabolcs gólra váltotta. 1–0. Két perccel később Rafael László rúgott hatalmas gólt, ezzel már 2-0. Folytatódott a mezőnyfölényünk, ami a 35. percben újabb gólt eredményezett. Sali lövését nem tudta hárítani a ’szecsői kapus 3-0.

A második félidőben is mi domináltunk, jól játszva uraltuk a mérkőzést. A mezőnyfölényünk az 57. perben érett góllá, amikor is Pesti Szabolcs ugrott ki a védők közül emelését azonban a vendégkapus a tizenhatoson kívül kézzel hárította, csak sárga lapot kapott, de Szabó Márk szabadrúgását nem tudta védeni 4–0. A gól után valamennyi mezőnyjátékos pályára került a kispadról. A fiatalabbakkal már kiegyenlítettebb lett a mérkőzés, Surányi révén a vendégcsapat büntetőből szépített, majd egy védelmi hiba miatt a 85. percben szintén ő volt eredményes kialakítva a 4–2-es végeredményt.

Pest megyei I. osztályú U16-os bajnokság

5. forduló

Nagykáta SE – Tápiószecső FC 4–2 (3–0)

Nagykáta, 50 néző. Vezette: Kiss T. Z.
NAGYKÁTA: Farkas R. 6 – Árvai L. 6, Szabó M. 6., Halászi Á. 6, Utasi Balázs 6 – Nagy B. 6 (Szalontai M. 5.), Csikós M. 7 (Nagy-Patai G. 0) – Béres Z. 7 (Nagy H., 0) – Sali R. 8 (Sztojka L., 0), Pesti Sz.7. Edző: Hegedűs József.
GÓL: Pesti Sz., Rafael L., Sali R., Szabó M., ill. Surányi (2).
HEGEDŰS JÓZSEF: – Az utolsó pár percet leszámítva végig jól játszva megérdemelten nyertünk. Gratulálok a csapatnak! A folytatásban sok sikert kívánok a ’Szecsőnek!