U16: visszavágtunk a Turának

Szombat délelőtt került sor az U16-osok soros bajnoki mérkőzésére, amikor is a Tura VSK gárdáját fogadtuk.

Tapogatózó játékkal, hatalmas ködben indult a mérkőzés, szerettünk volna visszavágni az első fordulóban elszenvedett vereségért. Támadtunk is azonban egy ellenakció végén Halászi egy felesleges szabálytalanságot követett el a tizenhatoson belül, aminek tizenegyes lett a következménye, amit Sára gólra váltott. A gólra néhány perccel később Sali elfutása után Pesti Szabolcs válaszolt. 1–1. Továbbra is mi támadtunk többet és ez meg is hozta az eredményt, Nagy Bálint megszerezte a csapat második gólját a 38. percben.

A második félidőt parádésan kezdtük, hiszen Szalontai Máté öt perc alatt három gólt szerzett három szép támadás után, klasszikus mesterhármas! Ezek után viszont ahelyett , hogy végleg elintéztük volna a mérkőzést felhoztuk az ellenfelet, akik Halászi öngóljával szépítettek, majd az ő teljesen jogos kiállítása után Szabadka szépített. 5–3. A hajrában még ellenfelünk rúgott egy kapufát is, de az eredmény már nem változott, megerősítettük a harmadik helyünket a tabellán.

Pest megyei I. osztályú U16-os bajnoki mérkőzés

Nagykáta SE – Tura VSK 5–3 (2–1)

Nagykáta, 30 néző. Vezette: Kiss T. Z., (Benkovics K.)
NAGYKÁTA: Farkas R.6 – Árvai L. 7, Szabó M. 7, Halászi Á. 6–2=4, Utasi Balázs 6 – (Szalontai M., 8.) Nagy B. 7, Csikós M. 6, Béres Z. 6 (Demecs Sz. 0) – Sali R. 8, Pesti Sz. 7. (Nagy-Patai G. 0). Edző: Hegedűs József.
GÓL: Pesti Sz., Nagy Bálint, Szalontai M. (3), ill. Sára D., Halászi Á. (öngól), Szabadka J.
HEGEDŰS JÓZSEF: – A mérkőzés első hetven percében jól játszottunk,a második félidő elején parádéztunk, de a teljesen feleslegesen fegyelmezetlenségből begyűjtött piros lap miatt a végén vártuk a megváltó sípszót. Egy jó ellenfelet győztünk le nem érdemtelenül.