U19: végre győzelem, méghozzá nem is akármilyen

Szombaton ifi csapatunk a Felsőpakony hasonló korosztályú gárdáját látta vendégül. Ellenfelünk esélyesebbnek számított, hiszen a dobogó legalsó fokán állt a forduló előtt, Kiss Krisztián pedig fiai nincsenek igazán jó formában, de reménykedésre adott okot, hogy múlt heti pontszerzés Pécelen.

Meglehetősen nagy szélben zajlott a találkozó. Az első félidőben minket támogatott és igyekeztünk is kihasználni. A 23. percben Vadkerti adott remek labdát Nyitrainak, aki bevezette a labdát a 16-oson belülre majd a kapuba lőtt (1-0). Lendületben maradtunk és ennek eredménye is lett. A 40. percben Molnárt buktatták a büntetőterületen belül. A megítélt 11-est Vadkerti váltotta gólra (2–0).

A második félidőre a szél már ellenfelünket támogatta. Mi hősiesen védekeztünk, csúsztunk, másztunk, de őriztük előnyünket. Sok energiánkat emésztette fel a védekezés, a támadások kivitelezésére nem igen maradt erőnk. A 79. percben Farkas megmozdulását szabálytalannak ítélte a játékvezető, ezért ellenfelünk is rúghatott egy büntetőt. Ezt Kovács váltotta gólra (2–1). A hátralévő időt már kihúztuk és megnyertük a számunkra oly fontos mérkőzést. Jövő héten Gyömrőre látogatunk.

Pest megyei I. osztályú U19-es bajnokság, Keleti csoport

11. forduló

Nagykáta SE – Felsőpakony KSE 2–1 (2–0)

Nagykáta, 40 néző. Vezette: Kozma Z. (Kamal N.)
NAGYKÁTA: Szabó G. 6 – Vörös G. 6, Újvári D. 6, Farkas K. 7, Skultéti I. 7 – Czető D. 6 (Földvári B. 0, 67. p.), Kosztolányi B. 6, Vadkerti V. 7, Schmikl N. 6 – Nyitrai R. 7 (Molnár K. 0, 76. p.), Molnár L. 7 (Bodor B. 0, 89. p.). Edző: Kiss Krisztián.
GÓL: Nyitrai R., Vadkerti V., ill. Kovács S.
SÁRGA LAP: Czető D., Vadkerti V., Schmikl N., ill. Árti A.
KISS KRISZTIÁN: – Végre egy győztes meccs után mondhatom azt, hogy a győzelmet jobban akaró csapat nyert. Az első félidőben jól játszva, a másodikban nagyot küzdve, megérdemelt győzelmet arattunk egy jó és szervezett csapat ellen. Remélem a szezon utolsó két meccsére is kitart ez a hozzáállás és akarat. Gratulálok csapatomnak.