U19: jó játék, de vereség Gyömrőn

Vasárnap délelőtt ifjúsági csapatunk Gyömrőre látogatott. A folyamatosan szakadó eső miatt meglehetősen mély és csúszós talaj fogadott minket.

Nem is kezdtük jól a mérkőzést. Már az ötödik percben vezetett vendéglátónk. A jobb szélen mögénk kerültek majd visszagurították a labdát. Az érkező Baranyai pedig értékesítette a lehetőséget (1–0). Furcsa, de mintha a góltól megnyugodtunk volna. Elkezdtünk kombinatívan játszani és mezőnyfölénybe kerültünk. Ziccerig nem, de veszélyes próbálkozásokig eljutottunk. Az első félidőben az eredmény már nem változott.

A második játékrészre úgy jöttünk ki, hogy fordítunk. Sajnos egy hazai szabadrúgás után a kapufáról kipattanó labdát Paulik lőtte a hálóba (2–0). Az utolsó 20 perc meglehetősen esemény dúsra sikerült. Előbb Horváth ziccerből talált a kapunkba (3–0), de ezek után a mi perceink következtek. Pár percen belül két büntetőt is rúghattunk és mindkét alkalommal Vadkerti váltotta ezt gólra (3–2). A végén azonban Vörös szabálytalankodott, ami szintén 11-est ért, csak a hazai csapat javára. Horváth második góljával állította be a végeredményt (4–2). A mérkőzésen mi domináltunk, irányítottunk, de a Gyömrő mindig akkor rúgott gólt amikor nekik a legjobban kellett. Az őszi szezon zárásaként szombaton a Sülysápot fogadjuk.

Pest megyei I. osztályú U19-es bajnokság, Keleti csoport

12. forduló

UFC Gyömrő – Nagykáta SE 4–2 (1–0)

Gyömrő, 20 néző. Vezette: Laposa S. (Tóth S.)
NAGYKÁTA: Sajó M. 4 – Vörös G. 5, Újvári D. 6, Farkas K. 6, Skultéti I. 5 – Czető D. 5, Kosztolányi B. 6, Vadkerti V. 7, Schmikl N. 5 (Molnár K. 0, 76. p.) – Molnár L. 5, Nyitrai R. 5 (Földvári B. 0, 65. p.). Edző: Kiss Krisztián.
GÓL: Horváth L. (2) Baranyai D., Paulik G. ill. Vadkerti V. (2).
SÁRGA LAP: Rupp Á., Kaszanyi R., ill. Farkas K., Újvári D.
KIÁLLÍTVA: Baranyai D. (Gyömrő) a 81. percben (gólhelyzetben lévő ellenfelével szemben elkövetett szabálytalanságért).
KISS KRISZTIÁN: – Viszonylag jó teljesítményt nyújtottunk, de ezért pontot nem adnak. Küzdöttünk, tettünk a dolgunkat, de ellenfelünk mindig akkor rúgott gólt, amikor mi épp lendületben voltunk. Nem érdemeltünk vereséget, de sajnos a pontokat nem érdemre osztják. Gratulálok a hazai csapatnak.