U17, U19: egy pontot szereztünk a Mezőkövesd ellen

Szombaton folytatódott az NB III-as U17-es és U19-es bajnokság. Hazai pályán fogadtuk az NB I-es felnőtt csapattal rendelkező Mezőkövesd-Zsóry SE csapatát.

Először az U17-es korosztály lépett a gyepre. Támadólag léptünk fel rögtön a mérkőzés elején, többet birtokoltuk a labdát, mint a vendégek, azonban egy kontra után tizenegyeshez jutottak a ’Kövesdiek, amit értékesítettek is majd néhány perccel később egy szabadrúgás variáció után kettőre növelték előnyüket. A félidő hátralévő részében a csapat becsületesen ment a szépítésért gólt azonban nem sikerült szerezni.

A második játékrészben szintén próbáltuk a hátrányt csökkenteni a mezőnyfölény azonban nem ért gólt, sőt egy kontrából a vége előtt még egy találattal növelte előnyét a vendégcsapat és megérdemelten nyert, még ha a különbség túlzott is.

Szombaton 12 órától U19-es korosztályunkon volt a sor, hogy megmérkőzzön a Mezőkövesd együttesével. Nagyon jól építettük fel a támadásainkat, rendre bejöttek a héten gyakoroltak. Ennek is köszönhető, hogy 4-5 100 százalékos helyzetet is sikerült kiharcolnunk. Ami viszont bosszantó, rendre ki is maradtak ezek. Ezután pedig, ahogy lenni szokott, jött az futball íratlan szabálya. A második játékrészben is rendre rohamoztunk, helyzeteket hagytunk ki, de az ellenfélnek sikerült ismét gólt elérnie 0–2. Ezek után szinte egy kapuztunk, a vendégek pedig kontráztak. Nagyon akartuk a sikert. Ennek eredményeképpen 10 perc alatt megfordítottuk a mérkőzést 3–2. A vége előtt sajnos kettő perccel egy büntetőből sikerült egyenlítenie a ’Kövesdnek.

NB III-as U19-es korosztályú labdarúgó-bajnokság, Közép-keleti csoport

Nagykáta – Mezőkövesd Zsóry 3–3 (0–1)

Nagykáta, 30 néző. Vezette: Hajzlinszki Zs. (Görbe P., Fodor M.)
NAGYKÁTA SE: Szabó G. 6 – Nyámádi B. 6, Vadkerti V. 7, Újvári D. 7, Fehér I. 7 – Kosztolányi B. 7, Nemes D. 7 – Halasi I. 6 (Czető D. 6), Juhász Á. 7, Schmikl N. 6 – Skultéti I. 6. Edző: Kemecsi László.
GÓL: Nemes D. (2), Fehér I.
SÁRGA LAP: Szabó G., Juhász Á., Nyámádi B., Fehér I.
KEMECSI LÁSZLÓ: – Az előző mérkőzésünkhöz képest két helyen is kénytelen voltam cserélni egyéb okok miatt, de szerencsére nem látszott meg a csapaton. A múlt héthez hasonlóan veszélyesen játszottunk. Nagyon sokat tettünk a győzelemért, egy igazán szórakoztató izgalmas mérkőzésen. Tetszetős, gólra törő játékunkkal már az első félidőben el kellett volna döntenünk több találattal a meccset. Erőnket jelzi, hogy az idényben már másodszor is sikerült 0–2-ről visszajönnünk a meccsbe.

NB III-as U17-es korosztályú labdarúgó-bajnokság, Közép-keleti csoport

Nagykáta – Mezőkövesd 0–3 (0–2)

Nagykáta, 50 néző. Vezette: Görbe P. (Hajzlinszky , Fodor)
NAGYKÁTA SE: Farkas R. 5 – Utasi B. 5., Halászi Á. 5, Rafael L. 6, Árvai L. 5 – Fodor D. 5 (Nagy H. 0.), Nagy B. 5, Csikós J. 6,, Dudok M. 4. (Demecs Sz. 5.) Pesti Sz.5., Szalontai M. 5. Edző: Hegedűs József.
GÓL: Takács, Kaló, Bercsényi
HEGEDŰS JÓZSEF: – Mezőnyben nem játszottunk alárendelt szerepet, a lehetőségekkel azonban élni kell, mert a kihagyott helyzetek megbosszulják magukat. A jövő héten javítanunk kell!