Vármegye I.: a dunavarsányi túra következik

Április 19. és 21. között újra pályára...

Vármegye I.: nem sikerült meglepnünk a kupagyőztest

Már péntek délután megkezdődik a hétvégi...

Április 26-án jön a Szedd 'Káta, Szedd! 4.0

A Nagykáta Sportegyesület labdarúgó szakosztálya...

U17, U21: felemás hétvége

Szombaton délelőtt parádésan előkészített pálya és ragyogó idő várta utánpótlás csapatainkat a Sport utcában, ahol a Gödöllő volt soros ellenfelünk.

Elsőként U17-es korosztályok léptek a gyepre. A bajnokesélyes listavezető Gödöllővel játszottunk és nem vallottunk szégyent. A mérkőzés első félidejében zömében a hazai térfélen zajlott a játék, de igazán nagy helyzetet nem tudott kialakítani a vendég együttes. Egy egyéni hiba miatt azonban előnyre tettek szert.

A második félidő első tizenöt percében több gólszerzési lehetőségünk is volt, ezek azonban rendre kimaradtak és a Gödöllő egy fejesgóllal megduplázta előnyét, így a papírforma beigazolódott, nyert a bajnokaspiráns.

NB II-es bajnokság, Közép-keleti csoport, U17-es korosztály

Nagykáta SE - Gödöllő SK 0-2 (0-1)

Nagykáta, 30 néző. Vezette: Soós K.(Balogh Z., Volentics G.)
NAGYKÁTA: Sajó M 7 – Szabó M. 5, Bodor B. 6, Kosztolányi B. 6, Újvári D. 6 - Rafael L. 6 (Nyámádi B. 5), Molnár K. 6 - Tóth K. 5, (Csikós J., 0), Vadkerti V. 6, Schmikl N. 6 – Szalontai M. 6 (Pozsár B., 0). Edző: Hegedűs József.
HEGEDŰS JÓZSEF: - Az elmúlt hetekhez képest pozitív elmozdulás volt a mai mérkőzés, fegyelmezettek voltunk, helyzeteket alakítottunk ki a bajnokesélyes ellen. Ebből lehet építkezni, remélhetőleg már a jövő héten eredményben is.

Fiatalabb korosztályunk bár mezőnyjátékban nem vallott szégyent a listavezető ellen, de ez csak a szoros vereségre volt elég. Kiss Krisztián legénysége ősszel alaposan el lett verve Gödöllőn és a társaság nagyon fogadkozott, hogy visszavágnak. Azonban nem úgy indult a mérkőzés, hogy ez sikerülni fog.

Rögtön a találkozó elején védőink nem értették meg egymást és vendég helyzet alakult ki ám Angalét védett. Lakatos passza után Kiss Ádám vezethette a kapusra a labdát, ő azonban méterekkel fölé lőtt. Egy kihagyott helyzet itt és egy ott. Két közel azonos tudású, erős csapat sok párharccal tarkított első félideje után mehettek pihenőre a gárdák. A folytatásra úgy jöttünk ki, hogy tipikus egy gólos meccs lesz és jó lenne, ha azt az egyet mi lőnénk. A vendégek azonban nagyon jöttek és támadtak. A közelmúltban sok hibát elkövető Angalét azonban minden alkalommal bravúrt mutatott be és bizonyította, hogy nem szabad őt leírni. A 76. percben Pap nagyszerű szögletét Dombai vette le, higgadt cselt mutatott be, majd a kapuba helyezett. Mint egy vérbeli csatár (1-0). Aztán a frissen beállt Vörös került helyzetbe, de előbb a kapusba lőtt, majd a kipattanót a kapu mellé helyezte. Az utolsó pillanatban még egy vendégszabadrúgás veszélyeztette kapunkat, de megúsztuk és így sikerült itthon tartanunk az igen fontos három bajnoki pontot, mellesleg visszavágtunk a csúfos őszi kudarc miatt. Folytatás szombaton, Veresegyházán.

NB II-es bajnokság, Közép-keleti csoport, U21-es korosztály

Nagykáta SE – Gödöllői SK 1-0 (0-0)

Nagykáta, 60 néző. Vezette: Balogh II. Z. (Volentics E., Soós K.)
NAGYKÁTA: Angalét M. 8 - Tari O. 8, Szekeres B. 6, Kármán Cs. 7, Dombai G. 7 - Mózes D. 8, Czira B. 7- Molnár L. 6 (Vörös G. 0, 76. p.), Kiss Á. 8(Skultéti I. 0, 89. p.), Pap R. 6 - Lakatos B. 6. Edző: Kiss Krisztián.
GÓL: Dombai G.
SÁRGA LAP: Tari O., Lakatos B., ill. Boda K., Kertész K., Voina E.
KISS KRISZTIÁN: - Két azonos tudású csapat mérkőzésén, a győzelmet jobban akaró gárda nyert, kis szerencsével és határtalan lelkesedéssel. Megyünk tovább, tesszük a dolgunkat. Gratulálok csapatomnak.