Vármegye I.: nagyszombaton Perbálra látogatunk

U7-U9: Elindult a tavaszi versenyidőszak a Bozsik Egyesületi Programban

Március 24-én, vasárnap közel 200 fiatalnak biztosított...

Vármegye I.: 4–2-es győzelem a Felsőpakony ellen

Március 2-én, vasárnap délután hazai környezetben...

U17, U21: négy pont a Jászberény csapatai ellen

Ifjúsági alakulatunk győzelemmel felérő döntetlent ért el a már bajnokkal, míg U17-es korosztályunk hosszú győzelemmentes sorozatát szakította meg pazar játékával.

Szombaton meglehetősen hűvös és esős időjárás fogadta a csapatokat a Sport utcában. Aktuális ellenfelünk a Jászberény volt.

A kissebbeknél a sereghajtót fogadtuk szombat délelőtt a Sport utcában, aki az ősszel megtréfált bennünket, hiszen hazai pályán győztek ellenünk. Támadólag léptünk fel mindjárt a mérkőzés elején, a helyzetek azonban kimaradtak, ami majdnem megbosszulta magát, mert egy keveredés után majdnem a kapunkba került a labda. Az eset felébresztette a csapatot és a következő helyzetet Schmikl Norbi gólra váltotta, amit néhány perc elteltével megduplázott 2-0.

A szünet után folytatódott a mezőnyfölényünk, előbb Vadkerti Viktor váltotta gólra, majd szintén ő gyönyörű szabadrúgásgólt szerzett. 4–0. Ezután egy védelmi hibából szépítettek Bartali révén a vendégek. Két perccel később Földvári Bence megszerezte a csapat ötödik találatát. Szépen búcsúzott a hazai pályától a csapat.

NB II-es bajnokság, Közép-Keleti csoport, U17-es korosztály

Nagykáta SE – Jászberény FC 5–1 (2–0)

Nagykáta, 30 néző. Vezette: Juhász Gegely (Kovács E., Bíró Zs.)
NAGYKÁTA: Sajó M. 6 – Blága A. 6.(Újvári D., 0), Skultéti I. 6., Szabó M. 6, Molnár K. 6. – Kosztolányi B. 5 (Csikós J., 0), Tóth K. 6 (Rafael L., 0), Vadkerti V. 7, Szalontai M. 5 – Schmikl N. 7, Földvári B. 6 (Briga T.0). Edző: Hegedűs József.
GÓL: Schmikl N. (2), Vadkerti V. (2), Földvári B., ill: Bartali B.
HEGEDŰS JÓZSEF: – Visszavágtunk az őszi vereségért, így szépen búcsúztunk a hazai pályától. Gratulálok a csapatnak.

Fiatalabb korosztályunk magabiztos sikere után az U21-en volt a sor, hogy megnehezítse a már bajnok ellenfele dolgát. Ahogy, azt illik, a bajnoknak különös tisztelet jár. Éppen ezért Angalét Márk csapatkapitány és Kiss Krisztián vezetőedző is egy-egy üveg pezsgővel gratulált a Jászberény vezetőedzőjének Besenyi Gábornak illetve csapatának.

Ellenfelünk igazolta is jó hírét és megmutatta miért áll ott a tabellán, ahol. Rögtön magukhoz ragadták a kezdeményezést, óriási labdabirtoklási fölényben voltak és kevés érintéssel járatták a labdát. Persze, hogy ennek csakis gól lehetett a jutalma. Tóth volt eredményes meglehetősen korán, már a negyedik percben (0–1). A gól mintha megnyugtatta volna a ’Berényt, a mieink pedig varázsütésre magukhoz tértek. Egyre bátrabbak lettünk és kezdtük elhinni, hogy lehet esélyünk. Előbb Lakatos közeli csúsztatása ment keresztbe el a kapu előtt, majd Kiss Ádám átlövését védte a vendégkapus. Egy alkalommal Angalétnak is bravúrt kellett bemutatni. A félidőre maradt az egy gólos vendégelőny.

A második játékrészre egy olyan ’Káta jött ki, amelyet mindig is szeretnénk látni. Előbb Lakatos egyenlített, egy közeli ziccert gurított a rövid sarokba (1–1). Ettől annyira lendületbe jöttünk, hogy Lakatos vissza passzát, 13 méterről Mózes rúgta ellenfelünk hálójába és máris vezettünk (2–1). A 74. percben egy véleményes esetnél a játékvezető büntetőt adott a Jászberény javára. Angalét kapufára ütötte a labdát. Pár perc múlva azonban már ő is tehetetlen volt. A góllövőlistát toronymagasan vezető Szanku Kristóf egalizált (2–2). A 89. percben egy újabb nagyszerű Angalét bravúr jelentette azt, hogy óriási sikert jelentő döntetlent értünk el a Jászberény ellen. Folytatás június elsején hétfőn, az Airnergy ellen Budapesten.

NB II-es bajnokság, Közép-Keleti csoport, U21-es korosztály

Nagykáta SE – Jászberényi FC 2-2 (0-1)

Nagykáta, 50 néző. Vezette: Kovács E. (Bíró Zs., Juhász G.)
NAGYKÁTA: Angalét M. 9 – Szekeres B. 8, Kármán Cs. 8, Gál M. 8, Dombai G. 8 – Czira B. 7 (Antal Z. 0, 82. p.), Mózes D. 8 – Vörös G. 6, Kiss Á. 7, Molnár L. 7 – Lakatos B. 8. Edző: Kiss Krisztián.
GÓL: Lakatos B., Mózes D., ill. Tóth R., Szanku K.
SÁRGA LAP: Angalét M., ill. Dancsa M.
KISS KRISZTIÁN: – Először is szeretnék gratulálni a Jászberénynek a megérdemelt bajnoki címhez. Úgy gondolom toronymagasan a legjobb csapat lett a bajnok. Viszont mi ezzel a csapattal egy élvezetes, magas színvonalú kilencven percet játszottunk, amihez mi is kellettünk. A félidőben felhívtam a figyelmet arra, hogy legyen önbecsülésünk, higgyünk magunkban, hogy benne lehet egy bravúr ebben a meccsben. Megcsináltuk. Kármán Csaba valószínűleg utoljára lépett pályára az ifiben, mert kiöregszik. Neki külön köszönöm a sok éven át tartó közös munkát és sok sikert kívánok neki a tanulmányaihoz. Csapatomnak pedig hatalmas gratuláció.