Április 19. és 21. között újra pályára...

Vármegye I.: nem sikerült meglepnünk a kupagyőztest

A Nagykáta Sportegyesület labdarúgó szakosztálya...

Vármegye I.: a tavalyi bronzérmest fogadjuk a Sport utcában

Április 20-án, szombaton délután a dobogó...

Elkészült a Pest Megyei Kupa 3. fordulójának sorsolása

Az MLSZ Pest Megyei Igazgatóság Versenyirodája kedd délután elkészítette a 2015/2016. évi Pest Megyei Kupa-sorozat harmadik fordulójának párosításait, melynek értelmében kisorsolt erőnyerőként játék nélkül jutunk tovább a 4. fordulóba, melyre már csak tavasszal került sor.

A PMK második körében 32 mérkőzés lett kiírva, ebből hat esetben nem játszották le az összecsapást, mert az egyik fél lemondta azt, három alkalommal büntetők döntötték el a továbbjutó kilétét (KDSE-Váci Reménység - Váchartyán, Pilisszentiván - Piliscsaba és Kistarcsa - Aszód), a többi mérkőzésen rendes játékidőn belül dőlt el, hogy melyik egyesület kvalifikálta magát a következő körbe.

A "megye egyesek" közül két klub inthetett búcsút a kupának, a Veresegyház a másodvonalbeli Püspökhatvantól kapott ki 3-0-ra, míg a Tököl a szintén másodosztályú Dunavarsánnyal "ikszelt", így az alacsonyabb osztályból érkező egylet jutott tovább.

A 3. forduló mezőnye a 32 továbbjutó mellett a 20 második körben erőnyerő gárda csatlakozásával alakult ki. Elsőként ismét - ám ebben a versenysorozatban utolsó alkalommal - az erőnyerők lettek kihúzva, szám szerint 12. A sorsolás ezúttal is területi elven zajlott, ám a földrajzi elhelyezkedésen kívül most sem volt más megkötés, így a csapatok bajnoki osztálya most sem befolyásolta a párosítások kialakítását. Ennek köszönhetően ezúttal 3 "tiszta" megyei első osztályú, 5 másodosztályú és 2 harmadosztályú csata mellett 3 esetben megyei első osztályú gárda látogat "megye-kettes" együtteshez, 6 esetben pedig "megye-kettes" klub megy vendégségbe "megye-hármas" alakulathoz. A Tápiószecső ellenfele a szeptember 16-án sorra kerülő Ceglédbercel - Nagykőrösi Kinizsi mérkőzés után derül ki.

A harmadik forduló találkozóira hivatalos játéknapnak a szeptember 23., szerdát jelölte ki a Versenyiroda, de közös megegyezéssel a csapatok játszhatnak egy nappal előtte, kedden, illetve egy nappal később, csütörtökön is. Ismételten fontos megjegyezni, hogy a Pest Megyei Kupa egyenes kieséses szakaszában, amennyiben a rendes játékidőben az azonos bajnoki osztályban szereplő csapatok döntetlenre végeznek, abban az esetben a továbbjutás egyből tizenegyesrúgásokkal dől el a Labdarúgás Játékszabályainak rendelkezései szerint (azaz elmarad a korábbi évek 2x15 perces hosszabbítása).