Vármegye I.: a tavalyi bronzérmest fogadjuk a Sport utcában

Április 20-án, szombaton délután a dobogó...

Női, U15 lány: gáláztak a fiatalok, pont nélkül tértek haza a felnőttek

Április 13-án, szombaton női csapatunk Budapesten, az Airnergy FC ellen...

U12, U13, U15: a KISE és a Tura voltak a hétvégén ellenfeleink

Az április 13-14-ei hétvégén serdülő csapataink a KISE,...

Drámai győzelem a Tura ellen

A hétközi edzőváltás nyomai még erősen érződött a pályán, szinte vibrált a levegő a feszültségtől a Sport utcában, azonban Györe László és játékosai egy rendkívül izgalmas mérkőzés végén, a finisben Kiss Ádám találatával itthon tartotta a három pontot.

Tóth István hétközi lemondása mindenkit megdöbbentett, azonban a klubnak azonnal cselekednie kellett és mielőbb meg kellett találni az utódot. Györe László igazolta, hogy rászolgált a bizalomra.

Rosszul kezdtük a mérkőzést, a hazaiak ránk erőltették akaratukat, aminek a következménye egy a 6. percben bekapott gól volt. A találat azonban talán felébresztett minket és elkezdtünk futballozni. Rengeteg veszélyes lehetőséget dolgoztak ki Sukaj Zsolt tanítványai, de nekünk sikerült betalálálnunk. Balogh Illés remek beadását követően Szalkai Péter bólintott a jobb felsőbe. 1–1.

A második játékrészben minden nagykátai játékos átérezte, hogy meglehet a siker, de ezt csak közösen, egységben lehet megvalósítani. Szó szerint csúsztunk másztunk. Nem volt elveszett labda. Persze hibákat is vétettünk, de vagy a védelem ért oda, vagy az ellenfél hibázott. A 88. percben aztán meccslabdája volt a vendégeknek, de Szili hatalmas bravúrjának köszönhetően nem zörrent meg a hálónk. Ekkor már mindenki elkönyvelte, hogy egy ponttal zárjuk a mérkőzést, aztán a hosszabbításban jött a dráma. Mohácsi cselei és lövése után a labda még a kapufán csattant, ám a kipattanó Kiss Ádám elé került, aki elementáris erővel meglőtte a játékszert, ami védhetetlenül a hálóba száguldott. 2–1. Zárásként még a Tura próbálkozott egy támadással, ami azonban „elhalt”, így drámai csatában 2–1-es győzelemmel zártuk a találkozót.

Pest Megyei I. osztály

7. forduló

Nagykáta SE – Tura VSK 2–1 (1–1)

Nagykáta, 200 néző. Vezette: Fenyvesi Sz.. (Molnár L., Szemerczki E.)
NAGYKÁTA: Szili Zs. 7 – Czakó II N. 7 (Szigedi A. E. 0, 78. p.), Horváth G. 6, Majzik B. 6 (Kiss Á. 6, 71. p.), Balogh I. 6 – Czakó I N. 6 (Radovits V. 6, a szünetben), Hajdú M. 6, Szalkai P. 7, Mohácsi G. 6, Lovasi B. 6 – Lakatos L. B. 6 (Rontó R. 6, 55. p.). Megbízott edző: Györe László.
TURA: Gedei K. – Mákos M., Ladányi P., Pinkóczi K., Tóth T. – Böde L., Cifra M., Pozder N., Pap T. – Less T., Thoma K. Edző: Sukaj Zsolt.
GÓL: Szalkai P., Kiss Á., ill. Thoma K.
SÁRGA LAP: Horváth G., Majzik B., Radovits V., ill. Pinkóczi K., Less T., Halmos R.
GYÖRE LÁSZLÓ, a Nagykáta megbízott edzője: – A héten átvettem a csapatnak az irányítását. Tóth István barátom munkahelyi elfoglaltsága miatt 7 év után, melybe rengeteg siker volt, befejezte az edzősködést. A vezetőség engem bízott meg ezzel a nemes feladattal. Ezt a győzelmet szeretném Istvánnak, vagy, ahogy mindenki ismeri ,,Totyának” ajánlani. A mérkőzést rosszul kezdtük, de 20 perc után átvettük a játék irányítását, még a félidő előtt sikerült egalizálnunk. Majd a második játékrészben a ’kátai szív megdobbant és a hosszabbításban megnyertük a találkozót. A Tura a lehetőségeivel, gólhelyzeteivel nem élt, ezért is tudtuk itthon tartani a három pontot.

A találkozóról készült képeket IDE kattintva tekinthetik meg.