Edzői értékelés a 2018/2019-es szezonról: Lovasi Balázs

Szezonértékelő rovatunk harmadik részében Lovasi Balázst, az U11-es csapat trénerét kértük, hogy értékelje az elmúlt időszakot.

Idén már ötödik éve van együtt ez a társaság, mindig kiegészülve 2-3 fiatalabbal, akik felkerültek hozzánk - kezdte beszámolóját Lovasi Balázs. 18 fővel indultunk, de az átlag létszám 12-14 fő körül mozgott. Az edzéslátogatottság elfogadhatónak mondható, a téli időszak vége és a nyári időszak eleje mindig nehezen indul el nálunk, de ez nem tragédia. Több felállási formát kipróbáltunk, rengeteg új elemet építettünk be a játékunkba. Labdakihozatal, oldalberúgás variáció, szögleteknél való elindulás, szabadrúgás variációk. Idén is részt vettünk a Bozsik tornákban, ami számunkra nem volt élesnek mondható sajnos, inkább gyakoroltuk a fent említetteket. Mellette több meghívásos tornán vettünk részt, ahol megmutatta a csapat az igazi erejét. Kivétel nélkül éremmel távoztunk valamennyi tornánkról, illetve külön díjazást is sokat bezsebeltünk.

A futsal számomra kedves sportág, régóta játszok és örömmel vettünk részt idén is a Pest megyei Futsal7vége sorozatban, ahol 90 csapatból lettünk másodikak. A döntőig, ami büntető párbajjal dőlt el rúgtunk 115 gólt és összesen csak 9-et kaptunk, ez mindenképp pozitív. A csoportban Papp Kende gólkirály lett, a döntőben edzők szavazatai alapján Udvari Mátyás lett a legjobb játékos, Gyevát Ádám pedig a döntő társgólkirálya lett, de ők nem érhették volna el ezt, ha nincsen mögöttük a nagybetűs csapat.

Több neves tornán is résztvevők voltunk. Hidegkúton, ahol z 1. helyen végeztünk, Törökszentmiklóson 2. hely, az itthon szervezett tornán is sajnos csak az ezüstérem jutott, a Tápiószentmártonban megrendezett tornán pedig ismét 1. helyen végeztünk. A kölyök ligában is részt vettünk, ahol több jó csapattal is játszottunk (Paks, Újpest, Vác, III. Kerület, MTK), ahol végül az alsó házi dobogó lett a vége. Amit lehet látni az edzések, tornák és más megmérettetés alatt, hogy nagyon nagy potenciál lapul ebben a társaságban.

Jövőre U12-es tornák lesznek várhatóak, de fognak játszani 1 évvel idősebbek között is. A játékosok jó szereplése idén azt is lehetővé tette, hogy a 18 fős keretből 7 fő képviseltette magát és Nagykátát a Ceglédi körzeti válogatottban is, majd a szűkítés után, ebből 4 játékos aktív tagja is maradt végig. Több nagyobb egyesület figyelmét is felkeltette a csapat és a játékosok látványa, játéka, mutatott teljesítménye, ezáltal Papp Kende már az MTK labdarúgója, de más játékos is a figyelő szemek előtt van. Én az idei év végéhez érve, bár lesz még két mérkőzés, szeretném óriási köszönetemet kinyilvánítani a játékosok és szüleik felé. Most is nagyon beletették a munkát, amit érem vagy más díjazás formában kaptak vissza. Nem számított, hogy süt a nap, esik az eső, ezek a fiúk jöttek akkor is!

Jár a pihenő, de egy új építkezés indul el augusztustól.