U17, U19: egy győzelem és egy vereség a Városgazda ellen

Szeptember 29-én, vasárnap délelőtt U17-es és U19-es alakulatunk a budapesti Városgazda Utánpótlás akadémia csapatait látta vendégül a Sport utcában. A fiatalabbak a bajnokaspiránstól súlyos vereséget szenvedtek, míg az idősebbek magabiztos győzelmet arattak.

Először a fiatalabbak léptek pályára. Úgy jellemezhetnénk a találkozót, mint Dávid és Góliát szembenállását, ahol ezúttal sajnos mi voltunk Dávid… Brutális erő és magasság fölényben voltak az egy évvel idősebbekkel felálló vendégek. Talán még játékosainkkal soha nem kerültünk szembe ilyen csapattal ezen pár év alatt. 40 percig nagyon jól tartottuk magunkat. Már vártuk a szünetet, amikor is 3 perc alatt 3 gólt kaptunk. Nehéz volt felrázni Kemecsi mesternek a társaságot a sokk alól. Sajnos belefutottunk egy súlyos vereségbe még úgy is, hogy volt 2 öngól s jó pár ki nem kényszerített hiba. Ennél is nagyobb baj, hogy kapusunkat több hétre nélkülözni kényszerülünk butasága miatt, illetve egyik alapemberünket kellett idő előtt sérülés végett lecserélnünk.

Országos III. osztályú U17-es bajnokság, Közép-keleti csoport

5. forduló

Nagykáta SE – Városgazda UA 1–8 (0–3)

Nagykáta, 30 néző. Vezette: Kovács T. (Versics D., Kovács P.)
NAGYKÁTA SE: Bublos O. 5–2=3, Dekovits D. 5, Molnár D. 5, Csaba T. 4, Krajcz D. 5 (Utasi B. 5) – Kristóf G. 5, Patócs G. 6, Palotai T. 4, Mányi B. 5, Simon Zs. 4 (Lakatos M. 0) – Tomócsik L. 6 (Tóth A.). Edző: Kemecsi László.
GÓL: Tomócsik L., ill. Hári J. (2), Megyeri M. (2), Négyesi G., Sárosi R., Balogh A., Fehér M.
SÁRGA LAP: Palotai T., ill. Nyuli D.
KIÁLLÍTVA: Bublos O. a 87. percben (gólhelyzetben lévő ellenfelével szemben elkövetett szabálytalanságért).
KEMECSI LÁSZLÓ: – Rengeteg csapat életében szokott ilyen vereség becsúszni. Minden elismerésem a srácoké, hogy méltósággal viselték a kudarcot és ameddig tudtuk megnehezítettük a már-már felnőtt játékosok adottságával rendelkező, magasabb osztályban is előkelő helyen végző csapat dolgát. Nem tulajdonítunk nagy jelentőséget ennek az eredménynek. A munka folytatódik tovább!

A sokk után felocsudva ifjúsági alakulatunkon volt a sor, hogy valamelyes kiküszöböljék a csorbát. Nos, ez sikerült, ugyanis az U19-es alakulatunk magabiztos, 4-0-s győzelemt ért el.

Országos III. osztályú U19-es bajnokság, Közép-keleti csoport

5. forduló

Nagykáta SE – Városgazda UA 4–0 (3–0)

Nagykáta, 30 néző. Vezette: Kovács P. (Versics D., Kovács T.)
NAGYKÁTA SE: Lendvai L. 6 (Tóth A. 0, 65. p.) – F. Krasniqi 6, Gulyás B. 6, Ivánfy M. 6, Nagy B. 6 – Pozsonyi Sz. 6 (Gigor V. 6, 53. p.), Juhász G. 6, Varga K. 6, Bódi B. 6 – Pesti Sz. 7, Sipos R. 6. Edző: Györe László.
GÓL: Nagy B., Pesti Sz. (2), Ivánfy M.
SÁRGA LAP: Nagy B., ill. Hergelt L.
GYÖRE LÁSZLÓ: – Az első félidőben jól játszottunk, szép gólokat lőttünk. A második játékrészben már döcögött a játék, a gól lövés sem ment. Gratulálok a csapatnak a győzelemhez. A héten készülünk a Jászberény elleni rangadóra.