Megye I.: idegtépő mérkőzésen győztünk a Gyömrő ellen

Március 11-én, pénteken kora este Tápiószentmártonban játszotta le „megye-egyes” felnőtt együttesünk a bajnokság 19. fordulójában esedékes mérkőzését, ahol az UFC Gyömrő volt az ellenfél. Sárközi Szabolcs alakulata egy rendkívül hektikus mérkőzésen 2–1-es győzelmet aratott.

Az első 45 percben nagyon jól kezdtünk a mérkőzést, de Kiss Balázs ziccerét Jansik János bravúrral védte, még Szalkai Péter is elhalasztotta a lehetőséget. A másik 16-oson is akadt helyzet, de ott Barta hárította a lehetőségeket. A 22. percben Sárközi kitűnő indítása után Szalkai volt eredményes. Ezzel 1–0 ide. A gól után jó kedvvel játszottunk, s megduplázhattuk volna előnyünket, de Sárközi Szabolcs a kapufát találta el. Aztán jött a fekete leves. Futó Tamás játékvezető a második sárga lap felmutatása után kiállította Szalkai Pétert. Ez azt is jelentette, hogy több, mint egy félidőnyit emberhátrányban kell játszanunk.

A második játékrészben a Gyömrő magasabb sebesség fokozatra kapcsolt, de a gól nem akart összejönni, azonban mi sem teljesen a védekezésre koncentráltunk, nekünk is volt lehetőségünk, de az többször elakadt a blokknál. A 76. percben aztán kiegyenlített a Gyömrő. Egy kirúgás után Németh Szabolcs fejelt el a labdát, majd Gergely Tamás pontos passzából végül a csereember Jámbor Bence fejezte be az akciót. A góloknak ezzel még nem volt vége! A 81. percben Mányi Domokos passzolt a csereként beálló Pesti Szabolcshoz, akinek a lövése a hálóban kötött ki! Ismét nálunk volt az előny, amit a hajrában tíz emberrel hősiesen meg is tartottunk, s megszereztük a tavaszi szezon első győzelmét!

Fontos kiemelni, hogy ezúttal is rengeteg fiatal ifjúsági korosztályú játékosnak jutott szerep Sárközi Szabolcs jóvoltából, sőt, a 16 éves Rada Ádám személyében újoncot is avatott felnőtt együttesünk. A Gyömrő elleni mérkőzésen a keretünk átlagéletkora 22,7 év! Ennek fényében még jobban felértékelődik ez a győzelem!

Folytatás jövő szombaton, amikor is Budakalászra látogatnak Kiss Balázsék.

Pest megyei I. osztály

19. forduló

Nagykáta SE-Ulviczky Kft. – UFC Gyömrő 2–1 (1–0)

Tápiószentmárton, 100 néző. Vezette: Futó T. (Volentics J. E., Sziebig N.)
NAGYKÁTA SE-ULVICKY KFT.: Barta B. 6 – Kiss B. 7, Domonyi R. 8, Papp P. 7, Vonnák R. 6 (Mányi Zs. 6 a szünetben) – Mányi B. 7 (Tóth L. 7, 60. p.), Kosztolányi B. 7, Tóth B. 7 (Rada A. 0, 93. p.), Mányi D. 8 (Nemes B. 0, 87. p.), Sárközi Sz. 7 (Pesti Sz. 0, 73. p.), Szalkai P. 7–2=5. Játékos-edző: Sárközi Szabolcs.
UFC GYÖMRŐ: Jansik J. – Honti A., Matyó M., Kiss Sz., Németh Sz. – Horváth P. (Barta D.52. p.), Pintér A., Gergely T., Beke Zs. (Jámbor B. 73. p.) – Hevesi K., Simtchatcha S. (Rontó R. a szünetben). Edző: Molnár Tamás.
GÓL: Szalkai P., Pesti Sz., ill. Jámbor B.
SÁRGA LAP: Pintér A.
KIÁLLÍTVA: Szalkai Péter a 41. percben (a második sárga lap után).
SÁRKÖZI SZABOLCS: – Gratulálok a csapatnak a győzelemhez. Tudtuk, hogy nem lesz könnyű ez az összecsapás. A végén ugyan egy szerencsése góllal, de teljesen megérdemeltük a győzelmet. Úgy kellett ez a siker nekünk már, mint egy falat kenyér. Ennek a mérkőzésnek is igen fiatal kerettel vágtunk neki, ebből is látszik, hogy bátran nyúlhatunk utánpótláskorú játékosainkhoz, akik meghálálják a bizalmat. Köszönjük az Aranyszarvas Sportegyesületnek, hogy újra náluk vendégeskedhettünk.