U17, U19: értékes pontszerzések a Cegléd ellen

Szeptember 7-én, szombaton délelőtt U17-es és U19-es alakulataink az igen jó erőkből álló Ceglédi VSE hasonló korosztályú csapatait fogadták. A fiatalabbak győzelmet, míg az idősebbek győzelemmel felérő döntetlent értek el.

A bajnokság egyik legerősebb csapatát fogadta ifjúsági alakulatunk, akikkel kiélezett 90 perc után 1–1-es döntetlent értünk el.

Országos III. osztályú U19-es labdarúgó-bajnokság, Közép-keleti csoport

2. forduló

Nagykáta SE – Ceglédi VSE 1–1 (0–1)

Nagykáta, 80 néző. Vezette: Kálé E. (Csatlós A., Berend T.)
NAGYKÁTA SE: Lendvai L. 8 – Krasniqi F. 7, Dekovits D. 6, Árvai L. 6, Gulyás B. 7 – Ivánfy M. 6 (Gigor V. 6, 59. p.), Nagy B. 6 (Sipos R. 6, 54. p.), Juhász G. 6, Varga K. 6 – Bódi B. 6, Pesti Sz. 6. Edző: Györe László.
GÓL: Bódi B., ill. Kelemen L.
SÁRGA LAP: Árvai L., ill. Kovács R., Szebeni D.
GYÖRE LÁSZLÓ: – A mérkőzés előtti megbeszélésen elmondtam a fiúknak, hogy nehéz 90 perc vár ránk, ami be is igazolódott. Az első huszonöt percben nagyon nagy iramú, lüktető volt a játék. Az első ziccer a miénk volt, de kihagytuk, a Cegléd viszont berúgta a helyzetét. Ezután felváltva voltak helyzetek. 2-3 ziccert kihagytunk. A félidőre 0–1-el vonultunk az öltözőbe. Megbeszéltük a hibákat. A második játékrészben próbáltam frissíteni, de ez nem igazán sikerült. A 70. percben letámadtunk az ellenfél tizenhatosán. Labdaszerzés után sikerült gólt lőnünk. A hátralévő 20 percet agresszív önfeláldozó játékkal sikerült kivédekezni. Mai mérkőzésen szereztünk egy pontot, de ez győzelemmel felért. Gratulálok a játékosaimnak.

Egy fizikálisan erősebb ellenféllel kerültünk szembe az U17-es mérkőzésen. Az utolsó három mérkőzésünk mind döntetlennel végződött. Az első félidő után, félő volt, hogy ez megismétlődik, mert egyik kapu sem került veszélybe. Igaz, hogy nagy iram volt, de csak a mezőnyben alakult ki játék. A második játékrész is úgy indult, mint az előző. Kicsit fentebb tudtuk tolni a védekezésünket. Egy szöglet utáni variációból sikerült vezetést szereznünk. Ezek után nagyobb sebességre kapcsolt ellenfelünk, de a tizenhatosunknál elfogyott a tudományuk. A mögöttük lévő tér újabb lehetőséget adott a kontráiknak, amiből egyet ismét sikerült értékesíteni.

Országos III. osztályú U17-es labdarúgó-bajnokság, Közép-keleti csoport

2. forduló

Nagykáta SE – Ceglédi VSE 2–0 (0–0)

Nagykáta, 80 néző. Vezette: Berendi T (Csatlós A., Kálé E.)
NAGYKÁTA SE: Bublos O. 6 – Pozsonyi Sz. 7, Molnár D. 7, Csaba T. 7, Krajcz D. 7 – Kristóf G. 6 (Lakatos M. 0), Mányi B. 6, Palotai T. 7, Utasi B. 6, Simon Zs. 6 (Turza B. 0) – Tomócsik L. 8. Edző: Kemecsi László.
GÓL: Tomócsik L (2).
KEMECSI LÁSZLÓ: – Hatalmas gratuláció a srácoknak. A helyzetek alapján megérdemelten nyertünk. Ha jobban koncentrálunk, akkor nagyobb is lehetett volna a különbség egy igen masszív csapat ellen.