U17, U21: egy győzelem és egy vereség a hétvégi mérlegünk

Szombaton délelőtt az FFC csapatait láttuk vendégül a Sport utcában. Az időjárás ezúttal kegyes volt hozzánk és a centerpályán tudtuk lebonyolítani a párharcokat.

Fiatalabb korosztályunk Nyitrai Rolandot kivéve végre komplett csapattal állhatott fel a Fenomenon FC ellen. Az ősszel, magabiztos játékkal legyőzött csapat ellen azonban harmatgyenge teljesítményt nyújtott U17-es korosztályunk.

Az első félidő első felében a vendégek játszottak jobban, a második felében a hazai csapat, gólt azonban egy kontra végén a félidő utolsó percében a vendégek szereztek.

A szünet után megduplázták az előnyüket a vendégek, ami ezután a hazai gárda részéről következett az gyakorlatilag értékelhetetlen, momentum nélkül akararat gyengén játszva megérdemelt vereséget szenvedtünk.

NB II-es bajnokság, Közép-keleti csoport, U17-es korosztály

Nagykáta SE – Fenomenon FC 0-4 (0-1)

Nagykáta, 30 néző. Vezette: Dús P. (Kovács E. , Szabados B..) NAGYKÁTA: Sajó M 7 – Molnár K. 5, (Blága A. 4), Nyámádi B. 4 (Csikós J. 0), Szabó M. 4 (Bodor B. 0)., Újvári D. 4 - Skultéti I. 4., Kosztolányi B. 4. (Rafael L. 0), Vadkerti V. 4, Schmikl N. 4. – Szalontai M. 4 (Tóth K. 4), Földvári B. 4 (Pozsár B. 0). Edző: Hegedűs József.
HEGEDŰS JÓZSEF- Kiküldtük a szép új mezeket a pályára, hogy megnyerjék meccset, nem sikerült nekik! Kár érte! Gratulálok az ellenfélnek.

Idősebb korosztályunk nem titkolt célja volt, hogy megszerezze első tavaszi győzelmét. Ennek megfelelően is kezdtünk és Pető révén már az ötödik percben vezettünk (1-0). Ezután lendületben maradtunk, de további gólt nem tudtuk elérni. A játékrész végén felgyorsultak az események és két perc alatt újabb két gól is született. Előbb Molnár tört be a büntető területen, belülre de szabálytalankodtak ellene. A büntetőt Mózes értékesítette (2-0). A középkezdés után védőink figyelmetlenségét Kiss használta ki és szépített (2-1).

A második félidő elején Lakatos ziccerével visszaállt a kétgólos különbség (3-1). Majd a 60. percben újra Pető talált be (4-1). A 73. minutumban Lakatos lerántásáért kaptunk újabb 11-est, de Mózes ezúttal pontatlan volt és a kapus hárított. Három percre rá viszont Szekeres volt szabálytalan és büntetőt rúghatott ellenfelünk is, amit Daruka gólra is váltott (4-2). A folytatásban már nem változott az eredmény, így ha nem is könnyen, de csak itthon tartottuk az igen fontos három bajnoki pontot, amire nagyon nagy szükségünk volt.

NB II-es bajnokság, Közép-keleti csoport, U21-es korosztály

Nagykáta SE – FFC UPSE U19 4-2 (2-1)

Nagykáta, 50 néző. Vezette: Kovács E. (Szabados B., Dús P.)
NAGYKÁTA: Angalét M. 0 - Tari O. 6 (Topp K. 0, 70. p.), Vörös G. 5, Czira B. 6, Szekeres B. 5 - Molnár L. 6 (Antal Z. 0, 70. p.), Mózes D. 6, Pap R. 6, Szigedi E. 6 - Pető D. 7 (Szedlacsek T. 0, 86. p.), Lakatos B. 5. Edző: Kiss Krisztián.
GÓL: Pető D. (2), Mózes D., Lakatos B., ill. Kiss B., Daruka D.
SÁRGA LAP: Szekeres B., ill. Ujvári A., Gerencsér V.
KISS KRISZTIÁN: - Legfontosabb célunkat elértük, mert megnyertük a mérkőzést, ami jelenlegi helyzetünkben létfontosságú volt. Igaz a jó játékkal ezúttal adósak maradtunk. De remélem a rossz szezonkezdet már a múlté és Dunaharasztin húsvét vasárnap, véglegesen feltámadunk. Gratulálok csapatomnak.