U17, U21: az idősebbek magukra találtak, a kisebbek még keresik önmagukat

Újabb Pest megyei derbire került sor az országos II. osztályú bajnokság Közép-keleti csoportjában. Húsvét vasárnap Dunaharasztira látogattunk.

Első ízben U17-es alakulatunk lépett gyepre, amit műfüves pályán játszottuk. Rosszul kezdődött számunkra az összecsapás, Skultéti hibáját kihasználva előnyre tett szert a hazai csapat. A gól után zömében kiegyenlített mezőnyjáték folyt, de a hazaiaknak több lehetősége is volt gólszerzésre.

A második játékrész ugyanúgy folytatódott, mint az első, azaz zömében mezőnyjátékkal. Az 58. percben aztán egy oldalról beívelt szabadrúgásnál kapusunkat kilökték a labda alól, ami Szabó Márkról a saját kapunkba pattant. 2–0. Újabb 15 perc elteltével Sajó Márk hozott össze egy gólt 3–0. Ezek után Földvárit buktatták a tizenhatoson belül a játékvezetőn kívül mindenki látta, ő azonban továbbot intett, majd reklamálásért kiállította Földvárit. A tizenegyes helyett egy kontrából kaptunk még egyet 4–0. Megérdemelt vereséget szenvedtünk, még ha a játékvezető nem is volt következetes.

NB II-es bajnokság, Közép-keleti csoport, U17-es korosztály

Dunaharaszti MTK – Nagykáta SE 4-0 (1-0)

Dunaharaszti, 20 néző. Vezette: Haag B. (Szalai Z.Berendi T.)
NAGYKÁTA: Sajó M 4 – Szabó M. 4 (Bodor B., 0)., Nyámádi B. 4, Újvári D. 4 – Skultéti I. 4. (Rafael Gy., 0), Kosztolányi B. 4. (Rafael L., 0), Tóth K. 4, Vadkerti V. 4, Schmikl N. 5 – Szalontai M. 4 (Csikós J. 0,), Molnár K. 4 (Földvári B. 4-2=2).
Edző: Hegedűs József
HEGEDŰS JÓZSEF: – Gyenge játékkal megérdemelt vereséget szenvedtünk. Gratulálok az ellenfélnek! Játékunknál csak a játékvezető ténykedése volt gyengébb, csak az egyik irányban látott sárga lapos szabálytalanságokat.

Kisebb korosztályunk veresége után Kiss Krisztián csapata azzal a reménnyel lépett pályára, hogy az őszi szezonhoz hasonlóan ismét legyőzi a Dunaharaszti gárdáját. Jól kezdtünk és Szigedi beadását Molnár fejjel jutatta a kapuba. Így a hatodik percben máris vezettünk (0-1). Továbbra is lendületben maradtunk, de ziccer helyzetben Lakatos és Molnár is rossz döntést hozott. Egy kicsit felpörgette a tempót a házigazda és ennek meg is lett az eredménye a 42. percben, egy beívelt labdát Frankovics jutatta Angalét hálójába (1-1).

Jó ütemben jött a szünet, de a folytatásban is a házigazda akarata érvényesült, ám két alkalommal is a gólvonalról tudtunk tisztázni. Átálltunk öt védőre és Lakatos maradt egy szem csatárként a pályán. A hajrá azonban a mienk volt. Előbb a 83. percben Lakatos lefordult védőjéről és helyezett a rövid sarokba (1-2). Egy percre rá Szigedi nagyszerű beadását ismét Lakatos jutatta a kapuba, ezúttal fejjel. A maradék pár percben már csak mezőnyjáték folyt, az eredmény már nem változott. Bravúros győzelmet aratott csapatunk és bizakodva várhatjuk a Gödöllő elleni folytatást.

NB II-es bajnokság, Közép-keleti csoport, U21-es korosztály

Dunaharaszti MTK – Nagykáta SE 1-3 (1-1)

Dunaharaszti, 60 néző. Vezette: Szalai Z. (Berendi T., Haag B.)
NAGYKÁTA: Angalét M. 6 - Tari O. 8, Czira B. 6, Mózes D. 8, Szekeres B. 6 - Molnár L. 6 (Kármán Cs. 0, 63. p.), Pap R. 5(Dombai G. 6, 54. p.), Kiss Á. 7, Szigedi E. 7 - Pető D. 6 (Vörös G. 0, 79. p.), Lakatos B. 7.
Edző: Kiss Krisztián
GÓL: Frankovics A., ill. Lakatos B. (2), Molnár L.
SÁRGA LAP: Firnigel P., Szalay M., Kertész G., ill. Kiss Á.
KISS KRISZTIÁN: – Nagy győzelmet arattunk, egy nagyon jó csapat otthonában. Voltak üresjárataink a mérkőzés alatt, de a szívünk végig a helyén volt. Ma újra csapat voltunk és mindenki küzdött a másikért. Ezen az úton kell haladni, mert csakis ez lehet az, ami előre visz. Pár játékosom extra teljesítménnyel rukkolt ki, de mindenki büszke lehet a mai teljesítményére. Ezek után mit is mondhatnék? Csakis azt, hogy kellemes húsvéti ünnepeket kívánok mindenkinek, csapatomnak pedig gratulálok.