U19: magabiztos, 7–2-es győzelem Gyömrőn

November 8-án, kedden kora este ifjúsági alakulatunk Gyömrőre látogatott, hogy a Pest megyei bajnokság 9. fordulójából elhalasztott bajnokiját pótolja, ahol Kelemen István tanítványai magabiztos, 7–2-es győzelmet arattak.

A találkozóra eredetileg november 6-án, vasárnap került volna sor, de a gyömrői csapat korábbi kérésének eleget téve kedd estére lett eltolva az összecsapás.

A találkozón igen hamar, már az első percben vezetéshez jutottunk, sőt a második percre már kétgólos előnyünk volt. A 37. percben már 0–5-öt mutatott az eredményjelző. Sajnos azonban a 44. percben emberhátrányba kerültünk, ugyanis Tóth László megkapta második sárga lapját is, így mehetett zuhanyozni. A hazaiak ugyan még tudtak szépíteni, de a szünetre így is 5–1-es vezetéssel vonulhattunk.

A második játékrészben, tíz emberrel sem vettünk vissza, s további gólokat szerezve összességében 7–2-es győzelmet arattunk, amivel bebiztosítottuk tavaszra az első osztályban való tagságunkat!

Pest megyei U19-es bajnokság, kiemelt, C-csoport

9. forduló

UFC Gyömrő – Nagykáta SE 2–7 (1–5)

Gyömrő, 30 néző. Vezette: Kiss T. Z. (Cseresnyés Cs.)
NAGYKÁTA SE: Lótos D. 7 – Lengyel D.7 (Udvari T. 0, 77. p.), Pozsonyi Sz. 7, Patócs G. 7 (Juhász G. 0, 71. p.), Pozsonyi T. 7 (Lakatos M.0, 63. p.) – Tóth L. 7–2=5, Bódi B. 7 (Hajnal N. 0, 83. p.), Rafael Z. 7 (Dekovits D. 7, 54. p.), Tomócsik L. 9 – Rada Á. 7 (Palotai T. 0, 63. p.), Turza B. 7 (Nyakas D. 7, 50. p.). Edző: Kelemen István.
GÓL: Horváth B., Habram B., ill. Tomócsik L. (3), Tóth L., Rada Á., Bódi B., Turza B.
SÁRGA LAP: Pozsonyi T.
KIÁLLÍTVA: Tóth L. a 44. percben (a második sárga lap után).
KELEMEN ISTVÁN: – Már a találkozó második percében két góllal vezettünk. Az első félidőben szebbnél szebb támadásokat alakítottunk ki, aminek meg is lett az eredménye. Sikerült kvalifikálni magunkat tavaszra ismét Pest megye legjobb csapatai közé, amiről úgy gondolom, hogy kiváló eredmény, tekintve, hogy két esztendő alatt másodszor is sikerült ezt elérnünk. Ez is hűen tükrözi az elmúlt évek munkáját. Köszönöm a srácoknak ezt a nagyszerű hozzáállást, lelkesedést ezen a nagyon fontos mérkőzésen. Gratulálok Udvari Tamás debütálásához az ifi mezőnyében, illetve további sok sikert kívánok a gyömrői csapatnak!