U16: a serdülő is nyert a Gyömrő ellen

A hétvége második Gyömrő elleni mérkőzését játszotta az U16. A lecke fel volt adva, hiszen egy nappal korábban az U19 4–0-s győzelmet könyvelhetett el.

Az első félidőben belekezdtünk mezőnyfölényben játszottunk sorra alakítottuk ki a helyzeteket. A hazai csapat első kontrája azonban gólt ért, így 1–0 a Gyömrőnek. A kapott gól nem vette el a csapat kedvét, hanem továbbra is a kapujához szegezte ellenfelét, aminek meg is lett az eredménye. Pesti Szabolcs futott el a bal oldalon és a bepasszolt labdáját a hosszú oldalon Sali Roland gólra váltotta. 1–1. Néhány perc múlva Halászi Ádám szabadrúgásból felívelte Salinak a labdát, aki kirúgta a hosszú alsót 1–2. A félidő vége előtt egy kétséges kezezésért tizenegyeshez jutott a hazai csapat, ami a felső kapufán csattant, onnan Farkas Ricsi vállát érte, majd kapusunk még a szögletre tartó labdát megfogta.

A szünet után óriási mezőnyfölénybe kerültünk, sorra alakítottuk ki a helyzeteket, amik azonban kimaradtak. Maradt a 2–1 , megszereztük első győzelmünket, irány a tabella eleje.

Pest megyei I. osztályú U16-os bajnokság

3. forduló

UFC Gyömrő – Nagykáta SE 1–2 (1–2)

Gyömrő, 20 néző. Vezette: Kulcsár R. Gy.
NAGYKÁTA: Farkas R. 7 – Árvai L. 6 (Sztojka L., 0), Halászi Á.7, Szabó M. 7., Utasi Balázs 7 – Rafael L. 6 – Nagy B. 6. (Béres Z., 6) – Csikós J. 6., Szalontai M. 6., Pesti Sz. 6 (Kovács V., 0) – Sali R. 7. Edző: Hegedűs József.
HEGEDŰS JÓZSEF: – Végig jól játszva megérdemelt győzelmet arattunk, a helyzetek alapján nagyobb különbség is lehetett volna. A Gyömrőnek további sok sikert kívánok a folytatáshoz!