Döntetlen szagú meccset buktunk a Tököl ellen

A Tököl felnőtt együttesét láttuk vendégül vasárnap kora délután a Sport utcában, ahol titkon reméltük sikerülhet a pontszerzés.

Vasárnap délutánra végre előbújt a nap a felhők közül és igazi futballidő kerekedett. A csapatok, a nézők, a pálya, egyszóval minden adott volt egy jó mérkőzés lejátszására. Nem kezdtünk rosszul, próbáltuk irányítani a játékot, de az ellenfél támadásai rendre életveszélyesek voltak. Védelmünk és kapusunk egészen a 20. percig állta a rohamot, akkor azonban egy beívelt labda után nem volt meg az összhang a hátsó alakzatban. 0–1. A bekapott gól ellenére tovább próbálkoztunk, aminek nyomán egy remekbeszabott támadás után Szalkai előtt adódott egy hatalmas ziccer, amit a vendégek kapusa hihetetlen reflexszel hárítani tudott. Ám ahogy a fociban lenni szokott, ami itt kimarad, az a másik oldalon bemegy. Ezzel máris 0–2.

Afélidőben Györe mester frissíteni próbált, a kisebb sérülést összeszedő Mózest Pető váltotta. A két gólos hátrányunk ellenére talán mi akartuk jobban a gólszerzést, aminek a nyomán az 55. percben egy az ellenfél tizenhatosán belül történt vélelmezhető szabálytalanság után nem ítélt meg számunkra a talán jogosnak mondható büntetőt a játékvezető. Ekkor azonban elszakadt a cérna Mohácsinál, aki nyomdafestéket sem tűrő szavakkal illette a sporttársat, aki cserébe ezt piros lappal jutalmazta. A hajrára tíz emberre fogyatkoztunk, de mint ha felkeltették volna az alvó oroszlánt, úgy támadtunk fel Főnix madárként porainkból. Emberhátrányban mezőnyfölénybe kerültünk, majd a frissen beálló Lakatos  szemfüles góljával a 70. percben szépítetni is sikerült. (1–2). Mentünk az egyenlítésért, ami talán össze is jöhetett volna, amennyiben a 86. percben a vendégek egy óriási védelmi hibát kihasználva szertefoszlatták reményeinket. 1–3.

Folytatás október 28-án, szerdán, Dunaharasztin, ahol a Halásztelek elleni elhalasztott mérkőzésünket pótolhatjuk be.

Pest megyei I. osztály

11. forduló

Nagykáta SE – Tököli VSE 1–3 (0–2)

Nagykáta, 100 néző. Vezette: Peitli S. (Vargha T., Surin S.)
NAGYKÁTA: Lengyel J. 5 – Lovasi B. 5, Majzik B. 5, Czakó II N. 4, Balogh I. 4, Komonyi Gy. 4 – Kiss Á. 4, Mohácsi G. 4–2=2, Szalkai P. 5, Mózes D. 4 (Pető D. 4, a szünetben) – Molnár D. 4 (Lakatos L. B. 5, 56. p.). Megbízott edző: Györe László.
GÓL: Lakatos L. B., ill. Guba T., Terbócs R., S. Haciglu
SÁRGA LAP: Szalkai P., ill. Paluska N.
KIÁLLÍTVA: Mohácsi G. az 59. percben (a játékvezető megsértéséért).
GYÖRE LÁSZLÓ: – Az első félidő egyéni hibái miatt gyorsan két gólos hátrányba kerültünk. A második játékrészben egy meg nem adott vitatható tizenegyes után játékosom fegyelmezetlensége miatt emberhátrányba kerültünk. Tíz emberrel játszva sikerült szépítenünk. A küzdeni akarással elégedett voltam. Mentünk az egyenlítésért, majd a 88. percben szertefoszlottak álmaink.