Megye I.: Nagykáta - Nagykőrös 4-0

Vasárnap újból „megye-egyes” fordulóra került sor, amikor is a tavalyi szezon 4. helyezettjét, a Nagykőrösi Kinizsit láttuk vendégül a Sport utcában.

A találkozó nagy hőségben kezdődött, bár a távolban már látható volt néhány sötét felhő, ami az eső megjelenését feltételezte. A meleg ellenére nagy iramban indult a találkozó, de hamar magunkhoz ragadtuk a kezdeményezést. Hamar, már a 10. percben sikerült a vezetést is megszereznünk. Mányi Domonkos húzott el a bal szélen, három védőn is áthámozta magát, majd bepasszolta a labdát középre, ahol az érkező Mohácsi nem hibázott. 1–0. A félidő derekához érve aztán leszakadt az ég, hatalmas özönvíz érkezett, ami eléggé megnehezítette a játékosok dolgát. Csúszós pálya, rossz látási viszonyok. A szünetre már enyhült a zivatar, de gól már nem esett.

A második játékrész úgy folytatódott, ahogy az elsőt is elkezdtük. Nagykátai rohamok, aminek az 56. percben meg is lett az újabb eredménye. Szalkai jutott be a vendégek tizenhatosába, ahonnan már nem hibázott. 2–0. Játékunk egyre csak jobb lett, míg a 84. percben Lakatos zavartalanul tudott a ’Kőrös hálójába fejelni, amivel immár 3–0. A pontot pedig arra a bizonyos i-re a frissen beálló Draskóczi tette fel, aki a 92. percben beállította a 4–0-s végeredményt. Ezúton kívánunk további sok sikert Kecskeméti Józsefnek és szimpatikus csapatának a Nagykőrösi Kinizsi FC-nek.

Folytatás egy hét múlva Maglódon, ahol reményeink szerint tovább szaporodnak pontjaink.

Pest megyei I. osztály

5. forduló

Nagykáta – Nagykőrös 4–0 (1–0)

Nagykáta, 200 néző. Vezette: Rózsavölgyi D. (Berendi T. Cs., Sinkovicz D.)
NAGYKÁTA SE: Rézsó P. 8 – Dancsa M. 6 (Czakó II N. 0, 72. p.), Komonyi Gy. 8, Lovasi B. 7, Németh N. 6 – Mányi Zs. 6, Czakó I N. 5 (Kiss Á. 0, 63. p.), Kiss K. 6 (Mózes D. 0, 88. p.), Szalkai P. 8 – Mohácsi G. 6 (Lakatos L. B: 0, 71. p.), Mányi D. 6 (Draskóczi P. 0, 80. p.). Edző: Tóth Imre.
NAGYKŐRÖSI KINIZSI FC: Rácz J. – Buczkó I., Kovács G. (Kovács Sz. 0, 72. p.), Rákóczi T., Molnár T. – Mojzes R., Simon G. (Hazafi Á. 0, 63. p.), Halasi K. (Szekeres F. 0, 63. p.), Molnár Z. – Kulin A., Szebellédi Á.  Edző: Kecskeméti József.
GÓL: Mohácsi G., Szalkai P., Lakatos L. B., Draskóczi P.
SÁRGA LAP: Czakó I N., Szalkai P., ill. Simon G.
TÓTH IMRE: – Mezőnyben egyenrangú erők küzdelme folyt, a támadóharmadban viszont mi domináltunk. Úgy tűnik, csak kisiklás volt a Kisnémedin elszenvedett vereségünk.

A találkozón készült fotókat IDE kattintva tekinthetik meg.