Megye I.: nagy csatában 1 pontot szereztünk a Tököl ellen

A tavasz első hazai mérkőzésén a Tököl együttesét fogadtuk, azt a Tökölt, akit az ősszel idegenben 2–1-re múltunk felül. Nos ezúttal meg kellett elégednünk egy döntetlennel.

A találkozót gyászszünet nyitotta, a játékosok egy perces néma csenddel emlékeztek a közelmúltba nelhunyt Csikós Gáborra, aki a Nagykáta Sportegyesület tősgyökeres szurkolója volt hosszú évtizedek óta.

Nem indult jól a mérkőzés számunkra, hiszen a vendégek már negyed órányi játék után megszerezték a vezetést. Próbáltuk felvenni a ritmust, de ezen a mérkőzésen nem igazán találtuk a fonalat.

A félidőben két helyen is változtatott Tóh Imre vezető edző, majd további cserék következtek, de az egyenlítés csak nem akart összejönni, ráadásul Rézsónak is nagy bravúrjai voltak, ami kellett, hogy meccsben maradjunk, mígnem a hajrában, a 84. percben Szalkai lövése megpattant egy vendég védőn és a kapuban kötött ki a labda. A hajrát nagyon megnyomtuk, volt 2-3 ziccerünk is, de a lefújásig az eredmény már nem változott, így 1–1-es döntetlent könyvelhettünk el, azaz, tavasszal továbbra is veretlenek vagyunk. A találkozón inkább a küzdés, mintsem a szép játék dominált, de annak köszönhetően, hogy nem adtuk fel, küzdöttünk, rászolgáltunk a döntetlenre.

Egy hét múlva a kiesőjelölt Pilisszentiván gárdájához látogatunk, ahol mindenképpen a három pont megszerzése a cél.

Szurkolóink ezzúttal is remek hangulatot varázsoltak a pályára, melyet a játékosok a találkozó végén meg is köszöntek.

Pest megyei I. osztály

17. forduló

Nagykáta – Tököl 1–1 (0–1)

Nagykáta, 200 néző. Vezette: Fodor Zs. (Bátori Cs., Molnár L.
NAGYKÁTA SE: Rézsó P. 6 – Dancsa M. 5, Komonyi Gy. 7, Lovasi B. 5, Urbán R. 5 (Balogh I. 6, 60. p.) – Szalkai P. 6, Kiss Á. 4 (Draskóci P. 5, a szünetben), Mányi Zs. 5 (Fedeles M. 0, 69. p.), Mányi D. 5 – Pethő L. 5 (Mohácsi G. 6, 60. p.), Lakatos L. B. 5 (Czakó I N. 5, a szünetben). Edző: Tóth Imre.
TÖKÖL VSK: Sikur L. – Majtényi D., Riedl J., Guba T., Frank T. – Bodo D., Boznányszky G., Sámson Z., Földi K. (Tokodi S. 69. p.) – Földi M. (Terbócs R. 82. p.), S. Haciglu (Csajági L., 86. p.). Edző: Futó Tamás.
GÓL: Szalkai P., ill. Földi M.
SÁRGA LAP: Lakatos L. B
TÓTH IMRE: – Ezen a mérkőzésen csak a meccs végéig kitartó pozitív hozzá állásunkat dicsérhetem. Összességében úgy gondolom, hogy az egy pontra rászolgáltunk.