Megye I.: Az utolsó percben lőtt góllal nyertünk Törtelen

November 11-én, vasárnap délután a Pest megyei I. osztály 13. fordulójában felnőtt csapatunknak Törtelen volt jelenése. Egy szoros, kiélezett mérkőzést végül egy utolsó percben lőtt góllal nyertünk meg.

Jól kezdtünk. Már a nyolcadik percben egy védelmi megingást kihasználva Horváth átemelte a labdát a kifutó hazai kapuson, majd az üres kapuba gurított. 1–0 ide. Házigazdánk meglehetősen keményen védekezett, nem egy alkalommal szólt a csontzene. Ellenfelünk jószerivel egyszer merészkedett el kapunkhoz, és ekkor Lovasi megmozdulása büntetőt ért. A jogos büntetőt Tóth váltotta gólra. Ezzel máris 1–1. Pár perc elteltével Szalkai lépett ki a hazai védők között és találkozott a hazai hálóőr lábával. A büntetőgyanús szituációnál néma maradt a játékvezető sípja.

A második játékrészben próbálkoztunk, de Mányi Domonkost ziccerben tréfálta meg a talaj, míg Kosztolányi 35 méteres lövése után a keresztlécen csattant a labda, a kipattanóra, Szalkai csapott le, de a kapusba lőtt. A Törtel előtt is kínálkozott esély a gólra, de mellé lőtték ezt a lehetőséget. Amikor már mindenki elkönyvelte a pontosztozkodást, jött a slusszpoén. Aminek mi nagyon örültünk. A 90. percben Horváth ment el a balszélen, középre centerezett és a menetrendszerűen érkező Szalkai nem hibázott. Ezzel 2–1 ide. Egy remek színvonalú, feszültségektől sem mentes igazi rangadót tudtunk megnyerni, ami számunkra nagyon értékes. Szombaton folytatás hazai pályán a Dunavarsány ellen.

Pest megyei I. osztály

13. forduló

Törtel – Nagykáta 1–2 (1–1)

Törtel, 100 néző. Vezette: Németh K. (Porkoláb F., Molnár A.)
DUNA-TISZA ASZFALT-TÖRTEL: Erdei P. – Háda Z. (Nagy A., 60. p.), Tóth N. (Viniczai V., 60. p.), Draskóczi P., Mag K., Gór V., Szabó Gy., Ulvicki M. (Mile K., 73. p.), Németh Z., Henczi R., Guba T. Edző: Hollik Tibor.
NAGYKÁTA SE: Sándor B. 6 – Kosztolányi B. 7, Lovasi B. 6, Komonyi Gy. 7, Dancsa M. 7 – Cseh S. 6 (Krajcz M. 0, 70. p.), Domonyi R. 8, Mányi Zs. 6 (Dinnyés D. 6, 58. p.), Horváth L. 7 – Szalkai P. 7 (Czakó N. 0, 91. p.), Mányi D. 7. Edző: Tóth Imre.
GÓL: Tóth N. (11-esből), ill. Horváth L., Szalkai P.
SÁRGA LAP: Mag K., ill. Szalkai P.
TÓTH IMRE: – Egy nagyon jó mérkőzésen értékes három ponttal gazdagodtunk. A most látott Törtel ellen nem sokan fognak győzedelmeskedni. Helyzeteink alapján hamarabb is eldönthettük volna a mérkőzés kimenetelét.