Megye I.: a Tápiószecső ellen szereztük meg idei első győzelmünket

Március 16-án, szombaton délután került sor a 2019-es esztendő első hazai bajnoki labdarúgó-mérkőzésünkre. Nem is akármilyen derbire, hiszen a Tápiószecső látogatott Nagykátára.

A Nagykáta és a Tápiószecső összecsapása egy igazi Tápió-vidéki rangadó, évtizedekkel mehetünk vissza az időben, már akkor is nagyon nagy presztízse volt a mérkőzésnek. Nem volt ez másképpen most sem. Az első félidőben a felek csak puhatolóztak, igazi komoly lehetőség mindössze egy-egy volt mind a két kapu előterében. Nálunk Kosztolányi lőtt kapufát, míg a vendégek büntetőhöz jutottak a 17. percben, amit aztán Sándor bravúrral hárítani tudott. A félidőre 0–0-val vonulhattak a felek.

A második negyvenöt percre aztán megélénkültek az események. A félidő első fele inkább a ’szecsői alakulaté volt, de az első gólt mégis mi szereztük, a 49. percben Szalkai talált be, ezzel 1–0 ide. Lehetőségek itt is és ott is, aztán jött az egyenlítő vendég gól a büntetőt hibázó Szirtesi révén. Ezzel 1–1. Alig telt el öt perc, újra nálunk volt az előny Mányi Domonkos találata után. A hajrában feltehettük volna az i-re a pontot, de a harmadik gólunkat csak nem sikerült értékesítenünk, sőt… A véghajrában hatalmas bravúrt bemutatva hozta csapatunknak a mérkőzést Sándor Bence, így megmaradt a 2–1-es végeredmény. Nehezen indult csapatunk tavasza, egészen a negyedik fordulóig kellett várnunk az első diadalra, remélhetőleg a gödörből ezzel a fontos szomszédvári derbin született győzelemmel kilábaltunk, és kellő önbizalommal készülünk a jövő heti Vecsés elleni összecsapásra.

Pest megyei I. osztály

19. forduló

Nagykáta – Tápiószecső 2–1 (0–0)

Nagykáta, 200 néző. Vezette: Viktor F. P. (Szarvas L., Hovanecz M.)
NAGYKÁTA SE: Sándor B. 9 – Dancsa M. 6, Ujvári D. 6 (Czakó I N. 0, 72. p.), Krajcz M. 7, Lovasi B. 6 – Sárközi Sz. 6 (Urbán R. 0, 86. p.), Domonyi R. 6 (Mányi Zs. 0, 74. p.), Kosztolányi B. 7, Mányi D. 7 – Szalkai P. 7 (Dinnyés D. 0, 93. p.), Horváth L. 6 (Cseh S. 0, 92. p.). Edző: Tóth Imre.
TÁPIÓSZECSŐ FC: Gecse Gy. – Süli Sz., Szirtesi A., Bátori B., Varga V. – Juhász B., Balla Cs. (Nagy B. 0, 72. p.), Székely D., Kisréti M. – Erdélyi Zs., Juhász T. (Szénási Z. 0, 68. p.). Edző: Szász Ferenc.
GÓL: Szalkai P., Mányi D., ill. Szirtesi A.
A találkozó 17. percében Szirtesi Attila büntetőjét Sándor Bence hárította.
SÁRGA LAP: Domonyi R., ill. Erdélyi Zs., Varga V.
TÓTH IMRE: – Szomszédvári rangadót nyerni sosem egyszerű. Többször is lezárhattuk volna a mérkőzést, de a harmadik gólt csak nem sikerült megszereznünk. A győzelemhez a 94. percben kapusunk bravúrja is kellett!