U17, U19: kettős vereség a nyitányon

A tavasz első hazai ifjúsági és serdülő mérkőzésén a Somos együttesét fogadtuk, ahol sajnos sok örömre nem volt okunk, ugyanis a nyitányon kettős vereséget szenvedtünk.

Először a fiatalabb korosztály lépett pályára, ahol sajnos már a mérkőzés elején a vendégcsapat akarata érvényesült, rögtön a kezdés után egy kapushibából megszerezték a vezetést, amit nem sokkal később tizenegyesből megdupláztak. A harmadik találatra sem kellett sokat várni, amit egy beívelés után kapusunkat megelőzve fejjel juttattak a kapuba a vendégek. A második félidő is hasonlóan zajlott, a vendégcsapat akarata érvényesült, és újabb hibáinkból ismét gólokat szereztek, amit a mérkőzés végén sikerült kozmetikázni.

Országos III. osztályú U17-es labdarúgó-bajnokság, Közép-keleti csoport

17. forduló

Nagykáta – Somos SE 2–6 (0–3)

Nagykáta, 30 néző. Vezette: Kovács L. (Kovács G., Nemes A.)
NAGYKÁTA SE: Farkas R. 3 – Dudok M. 3, Halászi Á. 4., Makádi M. 4, Demecs Sz. 4 – Hriczu B. 3, Nagy B. 3, Rafael L. 3, Pesti Sz. 3 – Fodor D. 3, (Surányi D. 0), Szalontai M. 4. Edző: Hegedús József.
GÓL: Szalontai M., Halászi Á., ill. Angyal (2), Bari (2), Kovács, Barta
HEGEDŰS JÓZSEF: – Erősen tartalékos csapatom ma csak ennyire volt képes egy jó ellenféllel szemben, amely megérdemelten győzött ellenünk, gratulálok nekik!

A tizenhetesek után déli 12 órakor az U19-es gárdán volt a sor, hogy pályára lépjen. Kicsit tartottunk a bajnoki dobogóra esélyestől a tavalyi mérkőzés miatt (0–4), pedig mint utólag kiderült nem ettől kellett volna félnünk. A mérkőzés kezdeti óráiban derül ki, hogy néhány játékosunk hiánya végett Szabó Gergely kapusunkkal vagyunk meg éppen, akinek kényszerből hátvédet kellett játszania. Nagyon ötletesen és veszélyesen fociztunk. Több helyzetet is kihagytunk, ellenfelünket szinte a kapujához szorítottuk ilyen felállásban is. Hamar megszereztük a vezetést Vadkerti révén. Továbbra sem volt veszélyes a Somos. Aztán két buta hiba miatt rögtön megfogyatkozott az amúgy sem erős keretünk. A második félidőben próbáltunk mindent megtenni, hősiesen védekeztünk, sőt ziccereket alakítottunk ki, s még ekkor sem volt benne az egyenlítő gól. Azonban sajnos egy szabadrúgásból és egy véleményes büntetőből fordított ellenfelünk. Ekkor már 2 játékosunk is sérülten volt a pályán, így nem csoda, hogy ha helyzet nélkül is, de a nógrádiak örülhettek a végeredménynek.

Országos III. osztályú U19-es labdarúgó-bajnokság, Közép-keleti csoport

17. forduló

Nagykáta – Somos 1–3 (1–0)

Nagykáta, 30 néző. Vezette: Nemes A. (Kovács G., Kovács L.)
NAGYKÁTA SE: Binder C. 0 – Nyámádi B. 7, Skultéti I. 7, Újvári D. 7, Szabó G. 7, Halasi I. 7, Kosztolányi B. 8, Vadkerti V. 7, Fehér I. 7 – Schmikl N. 7, Molnár R. 6–2=4. Edző: Kemecsi László.
GÓL: Vadkerti V., ill. Nagy R., Lengyel D., Sipkó B.
SÁRGA LAP: Ujvári D., Skultéti I., Nyámádi B., Fehér I.
KIÁLLÍTVA: Molnár R. a 40. percben (a második sárga lap miatt).
KEMECSI LÁSZLÓ: – Büszke vagyok azokra, akik végigjátszották ezt a mérkőzést. Ezer sebből vérezve sem adtuk meg magunkat, s szerintem ilyen felállásban a játék és a helyzetek alapján sem érdemeltünk vereséget. Sajnos ezt az eredmény nagyban befolyásolta az otthon maradottak hozzáállása.