U17, U19: bepótoltuk a pásztói meccseket

Szerda délután a 16. fordulóból elhalasztott bajnokikon lépett pályára U17-es és U19-es korosztályunk a Pásztó otthonában. A Fiatalabbak győzelmet, míg az idősebbek vereséget könyvelhettek el.

A sereghajtó csapat ellen lépett pályára U17-es csapatunk Mátraszőlősön. A pálya minősége hagyott némi kívánnivalót maga után, mert rettenetesen kemény és göröngyös volt, nehezen alakult ki rajta folyamatos játék. Így a hazaiak harminc percig tartották a gólnélküli döntetlent, amit Fodor Dávid gólja szakított meg 1-0. A félidő lefújása előtt még Szalontai talált be, így 2–0-s vezetéssel vonulhattunk szünetre. A pihenő után a fáradó hazaiakkal szemben sorra alakítottuk ki a helyzeteket, aminek egy részét gólra is váltottuk, így a végeredmény magabiztos győzelem lett.

Országos III. osztályú U17-es labdarúgó-bajnokság, Közép-keleti csoport

16. forduló

Pásztó ULC – Nagykáta SE 0–6 (0–2)

Mátraszőlős, 10 néző. Vezette: Jele T. (Gordos Sz., Telek Á.)
NAGYKÁTA SE: Farkas R. 0 (Binder Cs. 0) – Árvai L. 6, Makádi M. 6, Halászi Á. 6 (Dudok M. 6.), Demecs Sz. 6 – Hriczu B. 8 – Csikós J. 7, Rafael L. 7, Fodor D. 7 – Pesti Sz. 7, Szalontai M. 7. Edző: Hegedűs József.
GÓL: Fodor D. (2), Szalontai M. (2), Dudok M., Kelemen K. (öngól)
HEGEDŰS JÓZSEF: – A sereghajtó ellen magabiztosan győztünk egy igencsak gyatra minőségű pályán. Folytatás pénteken a BVSC ellen.

Ifjúsági csapatunk a kemény talajhoz jobban alkalmazkodó, erőszakosan és harcosan játszó sereghajtó ellen lélektelenül kezdett. Hamar hátrányba kerültünk és hiába rohamoztunk, a középpályánk nagyon rossz napot fogott ismét ki. Nemhogy nem tudtunk egyenlíteni, de kaptunk még egyet. A második félidőben is mentünk előre, helyzeteket is sikerült kialakítani és szépíteni is, de egy ellentámadásból szerzett hazai gól megpecsételte sorsunkat.

Országos III. osztályú U19-es labdarúgó-bajnokság, Közép-keleti csoport

16. forduló

Pásztói ULC – Nagykáta SE 3–1 (2–0)

Mátraszőlős, 20. néző. Vezette: Telek Á. (Gordos Sz., Jele T.)
NAGYKÁTA SE: Szabó G. 4 – Molnár R. 4, Ujvári D. 5, Nyámádi B. 4, Bodor B. 6 – Halasi I. 4, Kosztolányi B. 4, Vadkerti V. 4, Czető D. 4 – Kátai A. 4, Schmikl N. 4. Edző: Kemecsi László. SÁRGA LAP: Nyámádi B., Kátai A., Szabó G., Ujvári D.
GÓL: Schmikl N.
KEMECSI LÁSZLÓ: – A pályát és a körülményeket megtapasztalva sajnos már fejben eldőlt a meccs a játékosaim részéről úgy, hogy még ki sem mentünk a játéktérre. Sajnálom, hogy amit a múlt héten elértünk, azt ma a hozzáállásunkkal sikerült lerombolni.