Vármegye I.: a dunavarsányi túra következik

Április 19. és 21. között újra pályára...

Vármegye I.: nem sikerült meglepnünk a kupagyőztest

Április 20-án, szombaton délután az elmúlt évi...

Már péntek délután megkezdődik a hétvégi...

Megye I.: drámai győzelem a Tápiószecső elleni rangadón

Szombaton délután a Pest megyei I. osztály 4. fordulójában került sor a Tápió-vidék rangadójára, avagy a ’Szecső – ’Káta derbire. Izgalmakkal tarkított találkozón végül 2-1-es győzelmet könyvelhettünk el.

Mint tudjuk ez a találkozó mindig fokozott figyelmet kap a szurkolóktól, játékosoktól egyaránt. Most is így volt, hiszen egy érzelmekkel túlfűtött 90 percet láthattak a nézők.

Nem jól kezdődött számunkra a mérkőzés. Már a negyedik percben hátrányba kerültünk. Horváth fejesét, kapusunk bevédte. Sokként hatott játékosainkra a váratlan gól. A mérkőzés folyása során hiába játszottunk mezőnyfölényben, kapura sajnos nem voltunk veszélyesek. Az első fél óra végén jogos büntetőt kapott a házigazda. Krajcz belépője lábat ért. A labda mögé az első gól szerzője Horváth Martin állt, de szerencsénkre a felső kapufára lőtt.

A szünetben Tóth mester kettős cserét alkalmazott. Lendületesebb és veszélyesebb lett a játékunk. Komonyi még nagy helyzetben a kapusba lőtt, de az utolsó 20 percre fordulva Mányi Domonkos lövésével egalizáltuk az állást. Ezzel 1–1. Nyomtunk és domináltunk, de amikor egy-egy kontrát végigvitt a ’Szecső az mindig gólveszélyt jelentett. A 88. percben aztán Szalkai a rövid sarokba bombázott és megfordítottuk a mérkőzést. Ezzel 2–1 volt nekünk. Vendéglátónk előtt még volt egy óriási helyzet, de a gólba tartó labdát Lovasi bravúros becsúszása szögletre jutatta, így maradt az eredmény.

A Tápió-vidék rangadóját megnyerni mindig különösen édes. Nem volt ez másként most sem. Négyből négy győzelem, remek rajt. Sok idő nincs a pihenésre, hiszen szerdán a Pest Megyei Kupa második fordulójában Törtelen lépünk pályára, szombaton pedig újra bajnoki itthon, amikor is az elmúlt idényben még NB III-as Vecsést fogadjuk.

Pest megyei I. osztály

4. forduló

Tápiószecső – Nagykáta 1-2 (1-0)

Tápiószecső, 250 néző. Vezette: Kálé E. (Csatlós A., Ferenczi D.)
TÁPIÓSZECSŐ FC: Gecse Gy. – Balla Cs., Urbán R., Horváth G., Erdélyi Zs. (Minkó N., 65. p.), Horváth M., Juhász B., Nagy B., Varga V., Süli Sz., Kisréti M. Edző: Szász Ferenc.
NAGYKÁTA SE: Sándor B. 6 – Lovasi B. 8, Krajcz M. 5 (Mányi Zs. 6, 46. p.), Komonyi Gy. 6, Dancsa M. 7 – Domonyi R. 8 (Lakatos B. 0, 75. p.), Cseh S. 5 (Kosztolányi B. 6, 46. p.), Sárközi Sz. 6, Horváth L., 5 – Mányi D. 6 (Balogh I. 0, 91. p.), Szalkai P. 6. Edző: Tóth Imre.
GÓL: Horváth M., ill. Mányi D., Szalkai P.
SÁRGA LAP: Horváth M., ill. Szalkai P., Krajcz M.
A találkozó 30. percben Horváth Martin a csapata javára megítélt büntetőt a kapufára lőtte.
TÓTH IMRE: – Kapusunk óriási hibájának köszönhetően hendikeppel kezdtük a mérkőzést. Ez döntően befolyásolta az ellenfélét és a mi játékunkat is. Ahogyan megnyertük, úgy el is veszíthettük volna ezt a derbit. Büszke vagyok játékosaimra. Ennyire defenzív csapat ellen megfordítani a meccset hatalmas lelki és fizikai erőről tesz tanúbizonyságot.